• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

100% użycia procesora podczas gier i zacinanie się ich.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,668 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez xMaTiuSz Nowicjusz (130 p.)

Witam, mam nadzieję, że ktoś z tutaj obecnych pomoże rozwiązać mi ten problem.

Sytuacja nastąpiła z dnia na dzień, nigdy tak nie było, a w grach w których problem występuje (m.in. Rainbow Six Siege), kiedyś tak nie miałem i spokojnie przegrałem w nich ponad 70 godzin. Grając w grę, mając otwarty komunikator głosowy i przeglądarkę, zużycie procesora wynosi prawie 100%. Gra zacina się, a zużycie zasobów jest tak duże że znajomi na discordzie nie słyszą mnie lub słyszą tylko zacinający się dźwięk. Ja słyszę ich normalnie. Dzieje się to tylko podczas gry, kiedy ją zminimalizuje, zaczynają mnie słyszeć a zużycie procesora maleje. W najmniej wymagających grach typu league of legends, czy fall guys problemu nie ma. Jest to bardzo uciążliwe. Proszę o pomoc. Wymieniłem pastę termoprzewodzącą lecz to nie pomogło więc nie wiem co robić. Komputer formatowałem.
Screeny menedżera zadań zostały zrobione w trakcie gry w RainbowSix. CPU zużywany do 90% ponieważ szukałem rozwiązania w internecie i zmieniałem cos w planie zasilania i teraz dochodzi tylko do 90 ale i tak nic to nie dało. Być może problem nie leży w procesorze. Proszę o pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2022 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Masz przegrzany komp. Komponenty z chłodzeniem jako tako, chociaż GPU za wysoka(obstawiam, że to 1050ti) i sekcji zasilania, co może wpływać na stuttering. Popraw wentylację obudowy. Ile masz wentylatorów na froncie i na wylocie? Są tam filtry? Czyste? Ten co wymieniałeś zamontowałeś prawidłowo? Na froncie powinny wciągać na tyle wyciągać powietrze. Jednostka nie jest zabudowana. Ma z czego czerpać to powietrze? Jak masz słabą wentylację czasowo możesz zdjąć boczny panel, powinno to troszkę pomóc, ale będziesz musiał częściej czyścić.
komentarz 22 lipca 2022 przez xMaTiuSz Nowicjusz (130 p.)
Czyli proponujesz żebym rozkręcił obudowę z każdej możliwej strony i wyczyścił?
komentarz 22 lipca 2022 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Proponuję, żebyś przeczyścił wszystko i poprawił wentylację. W standardowych obudowach(midi-tower) zazwyczaj 2x120(wciąganie) na przód i jedna 120(wyciąg) na tył wystarcza,ale to wszystko zależy od TDP podzespołów, przy Twoich raczej powinno być git + dedykowane chłodzenie na CPU jak masz stockowe.

Na czas zanim to zrobisz zdjęcie bocznego panela obudowy powinno poprawić troszkę sytuację, aczkolwiek jak dla mnie 90* ma GPU byłoby niedopuszczalne. Zdejmij panel boczny obudowy i nakieruj na nią z odległości około 0,5m wentylator biurkowy. Jeżeli to poprawi sytuację, to wentylacja jest do pupy.
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Jak z wentylacją na komputerze ? Czyściłeś kiedyś ? Być może przegrzewa się po prostu jednostka, bo nie wyrabia wiatraczek, testowałeś w biosie sprawność podzespołów, uruchomiłbym tam testy, bo być może w tym leży problem.

Czy karta graficzna ma dedykowany "wiatrak"?
Skoro problemem znacząco pogarsza się przy wymagającej grze, czynnik może być w karcie graficznej bardziej niż w procesorze, jak komputer zachowuje się gdy uruchomisz [ogromną ilość przeglądarek Chrome- sprawdź wtedy], bo taki chrome ogromnie obciąża procesor,  w ten sposób jesteś mniej-więcej wstanie nakreślić poszukiwanie problemu.

GPU - ma ogromną temperaturę, dlatego pytam jak z chłodzeniem i działaniem karty, może padło chłodzenie karty ?
Generalnie procesor ma jako/tako względnie okej temperaturę.
komentarz 22 lipca 2022 przez xMaTiuSz Nowicjusz (130 p.)
Ogólnie to miałem spalony wentylator ale to na obudowie i już go wymieniłem, ale problem nadal występuje. Wentylator na karcie graficznej kręci się, sprawdzałem grając przy odkręconej obudowie. I czy mógłbyś mi powiedzieć jak odpalić takie testy w biosie?

Podobne pytania

+1 głos
9 odpowiedzi 1,858 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,641 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kamil.O Początkujący (270 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...