• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Proszę o code review :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2022 w JavaScript przez mj23 Nowicjusz (150 p.)
Hejka, jeśli ktoś znajdzie sekundę na spojrzenie na mój projekt do portfolio i udzielenie kilku rad to będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam!

Strona: https://cal-calculator-portfolio-project.netlify.app/

GitHub: https://github.com/BartlomiejRuson/cal-calculator
komentarz 21 lipca 2022 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Po rejestracji żadnego komunikatu.

Brakuje mi tych "typowych nazw" produktów, nie wiem co jest a czego nie ma.

Na pewno chciałbym stworzyć swój własny produkt i wpisać ile ma kalorii.

Troche muli, znaczy długo mysli nad decyzjami ;)

Po próbie zalogowanie "FirebaseError: Firebase: Error (auth/user-not-found).", wiec moduły rejestracji i logowania nie działają.

 

Ale jako wizytówka (troche uboga)  ale jest oki, myślę że i tak zwiększy szanse na zatrudnienie jako junior ;)
komentarz 21 lipca 2022 przez PramatycznyJunior Początkujący (420 p.)
https://forum.pasja-informatyki.pl/569349/json-napis-jako-wartosc-ale-nie-string
zadajesz pytanie, a wypowiadasz się o zatrudnieniu, jakbys miał doświadczenie :D ... nie sądzę
komentarz 21 lipca 2022 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

Jak nabierzesz więcej doświadczenia to i w sądzeniu będziesz lepszy ;)

A wracając do tematu wątku @mj23 fajny projekt, co mi sie nie podobało napisałem, ale w mojej firmie szanse na zatrudnienie miałbyś. 

komentarz 22 lipca 2022 przez mj23 Nowicjusz (150 p.)

@Pawel1995, Dzięki!!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 22 lipca 2022 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
wybrane 22 lipca 2022 przez mj23
 
Najlepsza

Rozdziel pages na mniejsze komponenty. Taki pages/index.js jest za ciężki do czytania. Tyle tam stanów, że łatwo się pogubić. Możesz zrobić context do zarządzania logiką, lub ogarnąć własny hook, który po prostu przeniesie logikę poza wygląd. 

Jest też sporo <svg>, może warto by było ogarnąć z tego osobne komponenty jako ikonki ;) 

Używasz array.map i w środku jest tona jsx'a, a mógłby być to osobny komponent.

pages/components/Nav.js chyba wygeneruje Ci route (https://cal-calculator-portfolio-project.netlify.app/components/nav), czyli przeczytaj o routingu w nextjs, i przenieś components poza pages

Masz tam: typeof window === !"undefined", to chyba miało sprawdzać, czy jest uruchomiony na kliencie, ale typeof window zawsze zwraca string, a !"undefined" zwróci boolean - false, czyli w złym miejscu jest wykrzyknik, teraz wynik tego porównania zawsze zwróci false, przez co hideButton się nie wykona na scroll. Fajnie jakby to był const, którego możesz zaimportować, np: 

// np utils/runtime.js
export const isServer = typeof window === 'undefined';
export const isClient = !isServer;

funkcja hideButton nie powinna używać document.querySelector. Elementy w react/next chwytamy za pomocą ref (np z useRef). Zamiast używać domElement.classList, powinieneś ogarnąć to przez className danego elementu. Staramy się nie zmieniać bezpośrednio elementów DOM.

To pierwsze z rzeczy z pages/index.js, które możesz poprawić. Powodzenia  

offtop:nie jestem fanem tailwind, do szybkiego protypowania to spoko, ale tak na co dzień wolę styled-components, 

1
komentarz 22 lipca 2022 przez mj23 Nowicjusz (150 p.)
Dzięki!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2019 w Java przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 10 września 2020 w JavaScript przez creend Gaduła (4,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2020 w Python przez szafran98 Początkujący (460 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...