• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzęt który wykrywa położenie oczu względem monitora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Czy istnieje jakiś sprzęt który można sobie do głowy przyczepić który by w jakiś sposób przesyłał na komputer położenie oczu względem monitora? Nie chodzi mi o to gdzie konkretnie patrzę, ale samo położenie oczu które się zmienia jak głową ruszam. Myślałem jeszcze o opcji żeby narysować sobie czerwoną kropkę na czole i kamerkę postawić która by to nagrywała i jakiś program by konkretne liczby wyliczał, ale nie podoba mi się to rozwiązanie. Da się to zrobić inaczej? Wydaje mi się że VR ma coś takiego

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
wybrane 17 lipca 2022 przez Daaa22
 
Najlepsza
Istnieją takie sprzęty i korzystają z nich UXowcy. Szukaj pod nazwą "Eye Tracker" jednak jest to drogie rozwiązanie.

Jeśli chcesz samemu coś takiego napisać to na szukaj pod nazwą "eye tracking opencv". opencv to najpopularniejsza biblioteka pomagająca w analizie obrazów.

Gdy już będziesz wiedział gdzie są oczy będziesz musiał zrobić mechanizm który sprawdzi gdzie jest kamera względem monitora. Czyli zrobić mechanizm kalibracji. Może to polegać na tym że prosisz użytkownika żeby spojrzał w rogi ekranu i potwierdził ze teraz akurat patrzy na ten róg. Wtedy możesz obliczyć gdzie mniej więcej patrzy użytkownik.
komentarz 17 lipca 2022 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Programistycznie sobie poradzę, tylko sam fizyczny sprzęt jest tu problemem. Eye tracker mi nie potrzebny, chce tylko samą pozycje oczu względem monitora, nie to w które miejsce się patrzą. I mówisz że najlepiej to zrobić za pomocą kamerki nad ekranem i kalibrowaniu ręcznie?
komentarz 17 lipca 2022 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Tzn tak jak pisałem w poście, czerwona kropka na czole

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w Offtop przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 303 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 610 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...