• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z zadniem. Prosiłbym o pomoc i wytłumacznie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2022 w C i C++ przez DarkJedx Nowicjusz (190 p.)
Witam mam pewien problem od dłuższego czasu z zadniem ale to najpierw przedstawie zadanie jak brzmi i powiem  gdzie jest problem. Mam za zadanie stworzyć program który bedzie posiadał dane skrzynek czyli :

-każda skrzynka własny numer identyfikacjiny

- wyskość, szerkość i długość każdej skrzynki

- pojemność skrzynki

Numer identyfikacjiny skrzynki mam mieć możliwość sam podać jak i również jeżeli skrzynka jest zajęta ma się również wyświetlić komunikat.

Pojęmności skrzynki powinna być policzona automatycznie.

Program ma pomieścić 50 skrzynek maksymalnie i zawierać funkcje:

- poadnia nowej skrzynki

-usunięcia danych z odpowiedniej skrzynki

-możliwości zmienia danych z odpowiedniej skrzynki

-wyświetlenia konkretnej skrzynki

-wylistowania wszystkich skrzynek jakie są już zapisane

Przy usunieciu, zmieniniu danych i wyświetleniu powiniśmy wyszukać skrzynki po numerze indetyfikacjinym.

• Przechować dane w strukturze i wstawić pole w wymaganym
rozmiar dla tej struktury. Utwórzyć to pole lokalnie w funkcji main().
Nie używajac pola globalnego.
• Upewnić się, że podczas dostępu do danych skrzynek granice pola nie mogą pozostać martwe.
• Tworzenie oddzielnych funkcji do wprowadzania, usuwania, zmieniania, wyświetlania i tworzenia list.

•  Upewnij się, że tylko wpisy, dla których dane zostały już zapisane, są dostępne podczas usuwania, zmieniania, przeglądania i wyświetlania. Aby to zrobić, możesz np. ustawić numer każdego pudełka na 0 podczas uruchamiania programu, a następnie sprawdzić, czy numer skrzynki nadal wynosi 0, gdy do niego wejdziesz. Aby usunąć skrzynkę, wystarczy ustawić numer skrzynki z powrotem na 0.

• W funkcji main() utwórz menu wyboru umożliwiające dostęp do poszczególnych funkcji.

A więc problem polega na tym że nie wiem w jaki sposób mam  utworzyć 50 tablic. Czy mam to zawrzeć w strukturze czy osobno w każdej z funkcji i w jaki sposób mam zapisać te dane skrzynek w programie(dzięki bool czy inaczej). Prosił bym o pomoc i jakieś klarowne wyjaśnienie jak się zabrać za to bo na forach i necie szukałem ale niemoge nic konkretengo znaleść z strukturami i tablicami jak to połączyć.

Jak coś to już pytałem o te zadanie wcześniej lecz nadal nad nim siedzę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Możesz zrobić klasę skrzynka która będzie zawierać potrzebne dane pojedynczej skrzynki jak wymiary, id, nazwa itp.

Następnie możesz zrobić klasę magazyn który będzie zawierał vector skrzynek i udostępniał metody do ich zmian. Ta klasa będzie także pilnować by skrzynki na siebie nie nachodziły, nie miały tego samego id itp.
1
komentarz 16 lipca 2022 przez DarkJedx Nowicjusz (190 p.)
Dzięki za odpowiedź. Ale muszę powiedzieć że nie uczyłem się jeszcze klas i muszę jak na razie z tego co miałem korzystać i zrobic to za pomocą struktur ale dzięki za pomoc.
komentarz 16 lipca 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
To żaden problem, na tym poziomie można przyjąć, że klasa to taka struktura z funkcjami, więc wystarczy napisać struktury i oddzielnie funkcje do ich obsługi.
komentarz 17 lipca 2022 przez DarkJedx Nowicjusz (190 p.)

@jankustosz1,

#include <iostream>

using namespace std;
struct skrzynka{
    int wyskosc;
    int dlugowsc;
    int szerokosc;
};
struct magazyn{
    int numer;
    bool zapisane;
    struct skrzynka;
}dane[50];

int main()
{
    cout << "Hello World!" << endl;
    return 0;
}

Czy o czymś takim mówiłeś? Jeżeli tak to jak mam tablice zawrzeć w funkcji i czy do tworzenia nowych funkcji lepiej użyć void np. void wczytaj{parametry funckji} czy czegoś takiego magazyn wczytaj(magazyn dane[50]){parametry funkcji}?

komentarz 17 lipca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Każda skrzynka ma swój numer, więc powinien być w skrzynce. Magazyn powinien być managerem skrzynek, czyli zawierać tablice 50 skrzynek.
komentarz 17 lipca 2022 przez DarkJedx Nowicjusz (190 p.)
Czyli int Nummer w struct skrzynka a

struct skrzynka [50] w struct magazyn razem z bool

Tak?
komentarz 17 lipca 2022 przez DarkJedx Nowicjusz (190 p.)

@jankustosz1,

​​​​​A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak mam ująć to w funkcji ta tablice czy mam tylko ja zawrzeć w main?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 576 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...