• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki najlepszy silnik do gry 2d ?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
6,068 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w C i C++ przez Porky Obywatel (1,190 p.)

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Wybierz sobie najciekawszy i najodpowiedniejszy:

http://content.gpwiki.org/Game_Engines

Dla początkujących może weż Unity.

PS: Internet jest bogaty, tak samo jak to forum, wyszukiwarka tylko męczy processory Serwerowe, nie ciebie.
+2 głosów
odpowiedź 3 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
edycja 3 września 2015 przez Patrycjerz
Było już pełno tego typu pytań.
komentarz 3 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
W sumie to masz rację.

Ale uważam że to jest chamskie że "odpowiadasz" by tylko ponarzekać - "Ale to już było".

Zero konkretów i zero pomocy z twojej strony.

Mógłbyś chociaż podać linka do tematu podobnego.

Oczywiście nie chcę cię obrazić, lubię cię.

Pozdrawiam.
komentarz 3 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Rzeczywiście, masz w pełni rację. Mogłem się bardziej wysilić, ale wcześniej, przy podobnym wydźwięku mojej odpowiedzi, wstawiałem link do podobnego tematu, ale nie będę każdego głaskać po główce. Chyba każdy wie, czym jest wyszukiwarka smiley

0 głosów
odpowiedź 3 września 2015 przez Stefan Początkujący (450 p.)
Hmm.. Może Unity?
0 głosów
odpowiedź 3 września 2015 przez niezalogowany
unreal engine jest obiecujący i prosty w obsłudze i szczególnie że teraz nie kosztuje tyle kasy
1
komentarz 1 lipca 2016 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
jedno zastrzeżenie wcale nie jest prosty
0 głosów
odpowiedź 3 września 2015 przez niezalogowany
Słuchaj, na forum i w ogóle w internecie jest masa tego typu pytań.

No ale odpowiem ;) Ja zaczynałem od Unity, jest prosty, całkiem przyjemny w obsłudze, pisze się w nim skrypty w C#, JavaScripcie i Boo (jak będziesz wolał Unity, to wybierz C#, jest lepszy według mnie i w oficjalnych tutorialach używają tylko niego). Unity jest dobry do gier 3D jak i 2D, więc możesz zrobić co chcesz. Licencja Unity nie jest zbyt fajna, bo możesz używać wersję free (która nie posiada niektórych rzeczy, w przeciwieństwie do płatnej wersji), a jak będziesz zarabiał 100 000 $ rocznie, to będziesz musiał kupić płatną wersję i oddawać trochę zysków twórcom silnika.

Jest też drugi dobry silnik, czyli Unreal Engine. Nic w nim nie robiłem, ale chciałem z nim zacząć i kiedyś zacznę. Jeśli chodzi o 3D to jest na pewno lepszy od Unity. Jeśli chodzi o 2D, to w sumie nie wiem, do 2D to najlepiej skorzystać z biblioteki graficznej ;) Piszę się w nim w C++, co jest super opcją. No i Unreal jest całkowicie darmowy, tylko musisz oddawać twórcom silnika 5% z zysków ze sprzedaży twojej gry (jak już będziesz sprzedawał ;)).

Jeśli chodzi o silniki, to do gry 2D bym chyba wybrał Unity. Do 3D o wiele lepszy jest Unreal. Ale jeśli chodzi o zrobienie gry 2D niekoniecznie z użyciem silników, to polecam bibliotekę graficzną SFML ;)
0 głosów
odpowiedź 3 września 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Simple and Fast Multimedia Library - SFML tyle, że to nie jest silnik, raczej biblioteka graficzna, ale na początek jest OK.
0 głosów
odpowiedź 17 września 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
najlepszy moim zdaniem jest Unity :)
Jeżeli umiesz C++, to przerzucenie się na C# będzie łatwizną :P

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 541 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2015 w Java przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 1,115 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w C i C++ przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
–5 głosów
3 odpowiedzi 522 wizyt
pytanie zadane 19 września 2015 w C i C++ przez Porky Obywatel (1,190 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...