• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Udostępnianie kart PCI dla systemu Gościa

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
237 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Caporeira Nowicjusz (120 p.)
Witam,

mam 4 karty PCI które działają z Windows 2000 (są do tego systemu napisane sterowniki).

Na kompie mam Windows 10, na nim postawię maszynę wirtualną.

W jaki sposób udostępnić karty PCI z systemu Hosta (W10) dla systemu Gościa (W2k) ?

Nie mogę tej opcji znaleźć zarówno w VirtualBox oraz VMWare.
komentarz 11 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A sprawdzałeś, czy w ogóle maszyny obu firm maja zaimplementowane PCI passthrough na hoście Windowsowym?

komentarz 11 lipca 2022 przez Caporeira Nowicjusz (120 p.)
Jeśli chodzi o VirtualBox to wyczytałem że działa to tylko dla Linuxa.
Niestety nie znalazłem tego dla VMWare oraz Hyper V.
PS. Włączyłem VT-x, ale to chyba nie o to chodzi ?
komentarz 11 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Z szybkiego przeglądu internetów wynika, że VMWare Player i Workstation nie mają takiej możliwości.

Co to za karty, że na W10 nie ma sterowników?
komentarz 11 lipca 2022 przez Caporeira Nowicjusz (120 p.)
Są to karty PCI PCI Arcon APCI-ADADIOCD.
Sterowniki były pisane pod konkretne oprogramowanie za pomocą Jungo WinDrive, które działają w Windows 2000
komentarz 11 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Ciekawe, że w internecie niewiele jest o tych kartach.

Pewnie masz tylko dwie opcje:

  • zainstalować Linuksa i próbować z PCI passthrough, co nie musi się udać. No i trochę zabawy z tym jest.
  • zainstalować Win2000.

Z drugiej strony ten cały Jungo WinDriver to jest coś w rodzaju uniwersalnego drivera, który umożliwia pisanie sterownika pod konkretne urządzenie w trybie usera (co jest znacznie prostsze). Z tego, co widzę, ten driver jest dostępny dla Win10, więc może ta "nadbudowa" drivera dla konkretnej aplikacji, którą chcesz uruchomić, będzie kompatybilna z nową wersją sterownika. Próbowałeś?

komentarz 27 lipca 2022 przez Caporeira Nowicjusz (120 p.)
Już po urlopie i wracam do tematu.

- zainstalowałem Proxmox i w nim konfigurowałem PCI Passthrough. Jeśli dobrze to zrobiłem, to nie działa (opisałem problem tutaj:  forum.proxmox.com/threads/pci-passthrough-with-old-pci-cards-not-working.112323). Z odpowiedzi jakie dostałem to prawdopodobnie jest konflikt IRQ miedz kartami a płytą główna. Tutaj zdjęcia z ustawień BIOS: https://www.dropbox.com/sh/iiatbokv9e5dudl/AAC-zNxbpF-AO_OQ_-5RYwzBa?dl=0
- instalacji Windows 2000 próbowałem na dwóch jednostkach, ale nie idzie. Prawdopodobnie W2k nie lubi dużych dysków (500 GB) bo wyrzuca błąd 0x0000007B, dlatego staram się załatwić coś mniejszego.

Co do Jungo, pewnie to były by proste, ale rozumiem że trzeba wiedzieć co ta aplikacja chce wysłać (czyli mieć jej kod źródłowy) ? A ja tego nie posiadam.
komentarz 27 lipca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie nie, nie chodzi mi o rekompilację, czy coś w tym stylu. Spróbuj zainstalować nową wersję drivera na Win10, a później aplikację, która korzysta z tego sterownika. Może jest zachowana wsteczna kompatybilność w API/ABI i jakimś cudem dogadają się ze sobą.
komentarz 2 sierpnia 2022 przez Caporeira Nowicjusz (120 p.)
Włożyłem jedną kartę zainstalowałem sterowniki, ale program nie działa (nie znajduje żadnej z 4 kart PCI):

 

https://www.dropbox.com/s/5ul47joevvorqu1/windows10x32_.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/u91amihry4gvy3f/20220729_160025.jpg?dl=0
komentarz 2 sierpnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No to wygląda, że na instalacji Win2000 się skończy...  chyba że jakimś cudem uda Ci się z tym PCI passthrough.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,340 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...