• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalsza droga nauki

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
206 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tymek112 Obywatel (1,530 p.)
Hej. Zastanawiam się nad dalszą drogą mojej nauki. Na dzień dzisiejszy potrafię podstawy objectowego c++. Jak zaplanować dalszą naukę i czego. Szukam drogi którą mógłbym pójść. Dodam że webowka mnie nie kręci.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 10 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (275,640 p.)

Zacznij realizować swoje projekty, buduj swoje portfolio- jako marke osobistą, czy to tworząc strone z portfolio gdzie wrzucać będziesz projekty, profil na linkedin, generalnie znajdź pomysł: co chcesz z wykorzystaniem tego języka robić, czy coś niskopoziomowego, czy może game-dev, a może przesiadka na C# i .NET, pomyśl co byś chciał zrobić i zacznij realizować projekt do tego.
Moim zdaniem na równi powinieneś się uczyć BAZ DANYCH, czy to realcyjnych czy może mniej strukturalnych jak np. bazy no-SQL, ale znajomość nie tylko języka SQL, ale samej teorii baz danych to must have. 
 

System operacyjny Niskopoziomowe możliwości C++ możesz wykorzystać do jakiegoś projektu optymalizacyjnego dla systemów, to nieco trudniejsze ale warto się tym zainteresować 

Bazy danych może jakieś narzędzie bazodanowe? Generalnie oprogramowanie w tym celu wymaga C++. coi ciekawe może to byc mały silnik, albo zestaw jakiś funkcji ... też fajna sprawa bo uczysz się pracy z bazą 

Urządzenia IoT : Samo IoT odnosi się do Internetu Rzeczy definiowanie takich zasobów i osiąganie przy tym wydajności. Możesz napisać jakieś API, oprogramowanie które wspiera coś, może to byc matematyczna detekcja obrazów, filtrowanie zdjęć itp, chociaż to już bardziej w kategorie AI 

Coś finansowego?  Napisz obsługę dużej liczby transakcji, transakcji i modelowania finansowego, które wymagają symulacji danych. 

Oprogramowanie lotnicze? - bazowy system kontrolny , może to być system kolizyjny, detekcji, jakiś system radarowy, tutaj możliwości jest bardzo dużo. 

Powiem tak, język to narzędzie... więc ucz się na bierząco algorytmów, rozwiązywania problemów matematycznych- programistycznych, logicznego myślenia w oparciu o realizowane projekty żeby faktycznie mieć przyrost przepracowania z językiem. 

Podobne pytania

+2 głosów
7 odpowiedzi 742 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
+9 głosów
7 odpowiedzi 487 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w JavaScript przez malvator Użytkownik (720 p.)

92,845 zapytań

141,784 odpowiedzi

320,859 komentarzy

62,177 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...