• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z siecią wifi w laptopie. Nie działa wifi.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
412 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez MrTenny Początkujący (320 p.)

Hej.

Mój problem polega na tym, że z dnia na dzień znikło mi WIFI z laptopa..
Próbowałem połączyć się bezpośrednio przez kabel z routera i internet działa.
Podobnie przez telefon (usb kabel).
Aktualizowałem sterowniki ale nic to nie dało, w dodatku poświęciłem się i zrobiłem formata.
Ma może ktoś pomysł jak przywrócić WIFI? Zostawiam Screeny w załączniku

Z góry dzięki.

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Jesteś połączony z laptopem na kablu to w tym samym czasie wifi nie będzie dla tego samego urządzenia.
Sprawdź stan dla karty wifi czy nie występuje problem z urządzeniem w panelu sterowania, np sterowniki tip.
komentarz 9 lipca 2022 przez MrTenny Początkujący (320 p.)

Tak więc pod odłączeniu kabla sytuacja jest identyczna.

Narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią też niczego nie pokazuje.

komentarz 9 lipca 2022 przez MrTenny Początkujący (320 p.)
W jaki sposób mogę jeszcze ten stan sprawdzić ewentualnie?
komentarz 9 lipca 2022 przez MrTenny Początkujący (320 p.)

Również brakuje mi pewnych ustawień, gdzie normalnie są np. jak na tym poradniku.
tj. Wlan autoconfig (Wireless Configuration)

komentarz 9 lipca 2022 przez MrTenny Początkujący (320 p.)

Jak i również brakuje mi tej opcji (oznaczona na czerwono)

komentarz 9 lipca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Mi się kilka razy zdarzył się identyczny problem. Ciężko mi powiedzieć co jest przyczyną. Próbowałem wszystkiego - reinstalacja sterowników, włączanie wyłączanie różnych usług według poradników w necie itp., nic pomagało. Na linuxie wifi było, a na Windowsie nie. Nagle gdy windows poczuł się "zagrożony" z dupy bez żadnego powodu zaczynało działać, ale nie było na to żadnej reguły ;D
komentarz 9 lipca 2022 przez MrTenny Początkujący (320 p.)
No nic, chyba pozostanie mi oddać laptopa do serwisu ;/
komentarz 9 lipca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Możesz jeszcze sprawdzić czy to problem softwarowy czy hardwarowy. Odpal linuxa live i zobacz czy masz wifi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 31,672 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 664 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 4,199 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...