• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

OData z Axios? [React]

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
108 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2022 w JavaScript przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)

Cześć,
Mam napisaną aplikację, w której filtrowanie, sortowanie itd. odbywa się po stronie frontendu (pobierane z backendu są wszystkie dane jednocześnie, a potem reactowa apka czyni swoją magię). Działa to w sumie dobrze, bo nie operuję na aż tak olbrzymich danych, ale mimo to chciałbym się rozwijać i pójść o krok dalej - OData. Przygotowanie zapytań z parametrami typu filtry itp nie będzie problemem, bo całą logikę pisałem własnoręcznie z użyciem AntDesign, więc jakoś mi się uda przepiąć obsługę funkcjonalności.

Jednak to się pojawia pierwsze moje pytanie, czy ja dobrze rozumiem, że OData, to nie tyle co jakiś odrębny protokół, co bardziej systematyka budowania zapytań dla aplikacji typu REST? Raz w życiu korzystałem z gotowca OData (od DevExtreme) i takie było moje odczucie. Tzn. czyli jeżeli napiszę nawet ręcznie za pomocą Axiosa, żeby np. tabela wystawiała zapytania typu poniżej, to będzie już "OData"?

moj.url/clients?page=2&$orderBy=id desc&$filter=level ge 10

Drugie pytanie, czy jest już jakiś gotowiec dla Axios, z którego powinienem korzystać, żeby nie budować całej tej logiki samemu? Pytam o axios, bo jego stosowałem w całej aplikacji i nie jestem fanem korzystania z różnych bibliotek służących do "podobnych" rozwiązań. W sieci nic konkretnego nie znalazłem na ten temat, ani w dokumentacji Axiosa. Chociaż jeżeli jest znacznie fajniejsze rozwiązanie, to chętnie się o nim dowiem i najwyżej zastosuję.

Na koniec tylko dorzucę, że backend nie będzie pisany przez mnie i będzie pisany w języku C#.

Z góry wielkie dzięki :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 366 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w JavaScript przez Frozenfroggie Użytkownik (990 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...