• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bezpieczeństwo Dysku Google oraz metody ochrony

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
Hej, mam cztery pytania może ktoś wie dokładnie jak to wygląda:

1. Czy jeżeli zezwalam jakieś aplikacji na dostęp do Dysku Google to ona widzi wszystkie moje pliki, dokumenty itp. które na nim przechowuję i może je wykraść?

2. Czy Dysk Google jest bezpiecznym miejscem do przechowywania różnych danych w tym również wrażliwych.

3. Czy wyciek danych z Dysku Google jest bardziej możliwy poprzez jego zhackowanie czy słabe zabezpieczenia np. hasło, 2FA. Ja osobiście używam klucza Yubico YubiKey 5C NFC do logowania z 64 znakowym hasłem + awaryjnie tylko na zaufanych urządzeniach i po sprawdzeniu linku strony aplikacji z kodami 2FA lub kody awaryjne.

4. Przechowywanie haseł w Chrome czytałem, że Google ich nie widzi ponieważ są odpowiednio szyfrowane i tylko ja mam do nich dostęp. Czy to prawda?
1
komentarz 3 lipca 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
edycja 4 lipca 2022 przez Oscar
ad 4 Google może nie widzi haseł, ale kiedyś musiałeś je wpisać otwartym tekstem, więc google mogło je widzieć. Po za tym jak logujesz się na jakąś strone i manager haseł ma wypełnić hasło to znaczy że umie je rozszyfrować.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
wybrane 3 lipca 2022 przez alpha.netrunner
 
Najlepsza
1. W teorii tak, w praktyce sprawdź na co zezwalasz. Aplikacje pytają czy mogą mieć dostęp : i do czego mogą, to jednoznacznie może Ci dać informacji o tym, co może a co nie może aplikacja, więc też potencjalne odp. co mogłoby być wykradzione lub nie.  Pliki i dane może wykraść jeśli udzielasz do nich dostępu.

2. Czy Dysk Google jest bezpiecznym miejscem do przechowywania różnych danych? Tak jak najbardziej jest takim miejscem, ale dane wrażliwe nie powinny być przechowywane na takich dyskach i o tym jednoznacznie nawet w regulaminie korzystania z usługi Google jest. Swoją drogą dane wrażliwe nie powinny być trzymane wirtualnie/ w internecie tym bardziej na dyskach z rozwiązaniem chmurowym,

3. Generalnie wątpię, żeby ktoś próbował hakować Dysk Google dla "janusza" takiego jak Ty, Ja i ogół społeczeństwa, to nie jest ani proste, ani bezpieczne z punktu atakującego. Koszt i wkład, przerasta zysk.
Więc zhakowanie spokojnie może być możliwe poprzez słabe hasła i ich częstość używania też w innych aplikacjach. Zabezpieczenia haseł w przeglądarkach nie dają Ci gwarancji i wcale nie są takie bezpieczne.

4.Google nie potrzebuje widzieć twoich haseł zapisanych na przeglądarce więc generalnie nikt nie widzi twojego hasła, gdyż jak mówisz tak, jest ono szyfrowane, ale to nie znaczy, że nie można tego złamać, czy zdeszyfrować.
Dostęp lokalny masz tylko ty i ty sam nie korzystasz z tego hasłą explicite, tylko z zaszyfrowanych danych pod tym co wpiszez "jako hasło"
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
jezeli google daje usluge, to nie wazne jakie sa warunki maja wglad do WSZYSTKIEGO. A zabezpieczenia sa takie jakie google ustawi.

 

Chcesz miec "wlasne dane" zabezpieczone? Zabezpieczasz sam - szyfrowanie.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 298 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 254 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2022 w JavaScript przez Doge Gaduła (3,370 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...