• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

komputery a lokalizacja jego położenia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Witam, kieruje się do was z może dosyć prostym pytaniem, lecz nurtuje mnie jedno pytanie. Czy komputery/laptopy mają dokładny nadajnik GPS? Ponieważ wydaje mi się, że nie / byłoby to podane.

Po IP nie da się chyba uzyskać dokładnego położenia komputera? Bo gdy wchodzę na różne strony, które miałyby podać moją lokalizację na podstawie IP, pokazują najbliższe miasto obok mnie (nie wiem, czy ma znaczenie, ale mieszkam na wsi).

Więc moje główne pytanie to jak w różnych filmach z dark webem np. oni znają dokładny adres użytkownika, bądź, bo wiem, że te filmy to może być ściema to jak policja, znajduje cyberprzestępców.

I Jeszce jak można się zabezpieczyć przed takim wypływem lokalizacji w sieci?
komentarz 1 lipca 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Nadajniki GPS są na satelitach.

Komputery i laptopy zwykle (może jakiś model ma - pewnie te konwertowalne laptop-tablet) nie mają odbiornika GPS - taki sprzęt normalnie nie pracuje w pomieszczeniach - musi mieć spory fragment nieba w "zasięgu wzroku". Jak ktoś bardzo potrzebuje to typowy odbiornik GPS (zarówno takie urządzenie jak i sam moduł odbiorczy) można podłączyć do komputera , więc sensu produkowania lapka z GPS specjalnego nie ma. Takie podłączenie czasami stosuje się do synchronizacji czasu - GPS udostępnia bardzo dokładny zegar.

Lokalizacja po IP jest przybliżona dla normalnego człowieka w sieci. Jednak różne służby mają dostęp do infrastruktury dostawców i mogą po prostu sprawdzić komu i gdzie dany IP przydzielono. Operatorzy komórkowi też są w stanie dość dokładnie namierzyć swoją siecią telefon, nawet jak ma wyłączony GPS.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez NoteDS Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,112 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez BecConN Początkujący (310 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...