• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linuks - jakie środowisko graficzne [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
369 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Przy każdej nowej instalacji Linuksa zapewne większość ma takie dylematy, które środowisko graficzne wybrać... Dobrego i znanego molocha czy coś unikatowego minimalistycznego?

Wymieniłem poniżej kilka najbardziej znanych, ale jak ktoś ma inne propozycje to można dopisywać i uzasadnić wybór.
Możliwe odpowiedzi:
lxde (0 głosów)
fluxbox (1 głos, 5%)
xfce (3 głosów, 16%)
mate (1 głos, 5%)
openbox (1 głos, 5%)
i3 (1 głos, 5%)
xnomad (0 głosów)
bspwm (2 głosów, 11%)
plasma (2 głosów, 11%)
awesome (0 głosów)
gnome (2 głosów, 11%)
cinnamon (6 głosów, 32%)
1
komentarz 30 czerwca 2022 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
edycja 30 czerwca 2022 przez VBService

Mój ulubiony OpenBox  laugh

Polecam: MaboxLinux

szybki, lekki i funkcjonalny Linux
dystrybucja ciągła na bazie Manjaro
z menadżerem okien Openbox

 

1
komentarz 30 czerwca 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
O, bardzo ciekawa opcja, nie znałem tej dystrybucji. Prawdopodobnie najlepsza alternatywa dla mniej zaawansowanych użytkowników. Będę teraz to polecał zamiast Manjaro.

Osobiście jednak wierny jestem czystemu Archowi.  Rozważam właśnie Openboksa, bo jakoś nie moge się przyzwyczaić do żadnego tiling managera. A plasma i Gnome mi się znudziły.
1
komentarz 30 czerwca 2022 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Ta dystrybucja według Mnie, po prostu wymiata, naprawdę "lekka".  laugh

Dość dobre wsparcie.

Przewodnik użytkownika

Oficjalny przewodnik użytkownika Mabox Linux

  1. Pobieranie i instalacja
  2. Pierwsze uruchomienie
  3. Wprowadzenie do Mabox Desktop
  4. Zarządzanie oprogramowaniem
  5. Domyślne / preferowane aplikacje
  6. Menadżer plików – PCManFM
  7. Emulator terminala – Terminator
  8. Centrum Sterowania Mabox
1
komentarz 30 czerwca 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
U mnie świeżo postawiony Arch + i3 zżera zaledwie 250MB ram. Tego raczej nie przebijesz ;) Ale i3 to jednak nie dla mnie, to masochizm.
1
komentarz 30 czerwca 2022 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
1
komentarz 30 czerwca 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Tak, widziałem właśnie też na yt że jest jakiś instalator., może następnym razem sprawdzę jak to wygląda i czy warto w porównaniu z tradycyjną metodą.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
–1 głos
0 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2023 w Systemy operacyjne, programy przez feaykje Nowicjusz (230 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...