• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak mergowac przy konfliktach - git

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2022 w Inne języki przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
edycja 28 czerwca 2022 przez Renzov

Hej,

Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiazac. W pracy u mnie wyglada tak, ze na kazda zmiane robi sie nowy branch z proda. Potem, gdy zmiany zostaja dokonane, owego brancha merguje sie z branchem DEV. Gdy pomyslnie przejdzie testy na DEV, to merguje sie go (Tego brancha a nie DEV) do brancha PROD

Problem jest taki, ze ktos dokonal zmian i zmergowal z branchem DEV. Zmiany te zalegaja juz dlugo, i wywoluja u mnie konflikt w 3 plikach. Jak dokonac tego, aby domergowac sobie jego brancha do mnie, wrzucic zmiany na DEV, a gdy zostana zatwierdzone, odmergowac jego brancha zebym mogl sobie spokojnie wrzucic na proda? :)

Probowalem mergowac recznie, ale chyba trzeba wlasnie za pomoca komend git'a, bo pomimo, ze skopiowalem 1:1 jego plik usuwaja jedna linijkie (Ta moja) wywala mi konflikt (On dodal jedna linijke, ja usunalem jedna)

 

Wizualizacja:

PROD:

var a;
var b;
var c;

Moj commit

var a;

var c;

DEV:

var a;
var b;
var c;
var d;

I te var D powoduje konflikt. Dodalem do swojego pliku var d; na koncu, ale nie pomoglo i dalej wywala konflikt

 

komentarz 29 czerwca 2022 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Tylko zaznaczę że ten model jest mega dziwny:

W pracy u mnie wyglada tak, ze na kazda zmiane robi sie nowy branch z proda. Potem, gdy zmiany zostaja dokonane, owego brancha merguje sie z branchem DEV. Gdy pomyslnie przejdzie testy na DEV, to merguje sie go (Tego brancha a nie DEV) do brancha PROD

To się aż prosi o konflikty. Normalnie ludzie branchują z tego samego na który planują później merge'ować, czyli z deva i potem na deva. Wtedy znacznie też łatwiej się zsynchronizować ze zmianami które ktoś inny niezależnie wrzucił na deva.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2022 przez PH03NIX Mądrala (6,130 p.)

Probowalem mergowac recznie, ale chyba trzeba wlasnie za pomoca komend git'a, bo pomimo, ze skopiowalem 1:1 jego plik usuwaja jedna linijkie (Ta moja) wywala mi konflikt (On dodal jedna linijke, ja usunalem jedna)

Sprawdź, czy twój edytor kodu nie ma możliwości rozwiązywania konfliktów (np. vs code ma wygodny interfejs do rozwiązywania konfliktów). 

Tak to wygląda (podobnie powinno wyglądać w przypadku innych edytorów): 

Git merge

źródło

komentarz 29 czerwca 2022 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Probowalem robic tez w edytorze. acept incomig, accept both oraz accept current. W kazdym przypadku konflikt nadal byl
komentarz 29 czerwca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
po prostu nie rozumiesz idei merge
https://www.biteinteractive.com/understanding-git-merge/
i nie musisz tego zrobic komendą,
komentarz 30 czerwca 2022 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Usiadł wczoraj ze mną senior i okazało się, że bitbucket coś spierdzielił, bo przywracał zmienę z przed 5 miesięcy + przy revercie się wysypał
komentarz 30 czerwca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
to w końcu mowa o repozytorium zdalnym czy systemie kontroli wersji, bo bitbucket do gita i mergowania to ma tyle co piernik z wiatrakiem powiązanego

niemniej jednak fajnie, ze rozwiązałeś problem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w Inne języki przez kevin Mądrala (5,010 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 224 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 431 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2018 w Inne języki przez XDdomino Użytkownik (680 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...