• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skoki temperatur i % CPU przy odpaleniu aplikacji od pewnego czasu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
513 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Anku Początkujący (320 p.)

procesor laptopa: AMD Ryzen 5 5600H

Od pewnego czasu gdy chce uruchomic dana aplikacje np program do laptopa i mam wlaczona gre to temperatury siegaja nawet do 100 stopni. Dzieje sie tak też gdy chce odpalić samą gre, gdy gram to temperatury skacza losowo do 90 stopni a potem spadają jak zawsze miałem po 80-85 stopni i nie miałem żadnych wzrostów. Warto wspomnieć, że gdy odpalam grę to CPU dobija do 100% oraz 100 stopni i utrzymuje się przez pare sekund a potem spada. Laptopa mam od roku i nie miałem problemu z takimi skokami temperatur ani CPU dopiero od paru tygodni ten problem zaczął występować. Myślę, że mogłem natrafić na jakiegoś wirusa ale wole sie spytać ekspertów. Poniżej zamieszczam film aby bardziej naświetlić sytuacje, do 0:35 odpalam aplikacje przy grze, od 0:35 odpalam samą gre. Proszę o oglądanie do końca. https://www.youtube.com/watch?v=4hDYcFftVYU

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
1-ustaw predkosc wiatrakow na wieksza.

2-pzresmaruj cepa dobra pasta

3-zerknij czy przy obciazeniu nie odpala sie jaki malware - np kopanie kryptowalut.

 

Skok w laptopie powinienie byc po odpaleniu gry. ale stalu w sensie z np 50C do 90C i przy 90C powinien sie utrzymywac. No chyba ze gra potrzebuje mocy tylko tymczasowo (co jest watpliwe - raczej w grach mp turowych itp.).
komentarz 26 czerwca 2022 przez Anku Początkujący (320 p.)
znasz jakas aplikacje ktora moge zwiekszyc predkosc wiatrakow?
komentarz 26 czerwca 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
Zerknij w biosie, powinna być tak możliwość dostosowania prędkości wentylatorów do określonych temperatur.
komentarz 26 czerwca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@Anku, zalezy jaki system. Pod win z tego co co pamietam jest speedfan, fancontrol, CPUtemp, jest tego duzo cos sobie wybierzesz.

 

W kompach jest czesto soft specjalnie do tego - np w dream machines. Nie wiem co tam masz.

 

Na IDLE dajesz troche wiecej RPM i w trybie power czy tam ultra zalezy jak to sobie nazwali dajesz np 90% (aby chlodzilo ale nie wylo jak odkurzacz).

 

Jezeli sciagales wersje demo ze stron torentowych, to zerknij co tam jest dokladnie odpalane, bo moze jest jakis "dodatek" - czasami tak bywa.

 

@Apled tak jak pisal, mozna to z robic z pozycji biosu. Mozna takze przeprowadzic underwolting - bo moze bios daje cepowi za duzo papu (energii) a ten tego i tak nie wykorzysta.

komentarz 26 czerwca 2022 przez Anku Początkujący (320 p.)

@spamator12, gdy odpalilem gre to w tle zaczal pracowac system i microsoft tak powinno byc? 

komentarz 26 czerwca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
tak, niestety nowsze windy 10 i 11 maja bardzo rozbudowana telemetrie (sledzenie uzytkownika).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez gabi_15 Początkujący (370 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...