• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak mogę uzyskać dostęp do ftp na serwerze debian apache?

0 głosów
60 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca w Hostingi, domeny, usługi przez nodev Nowicjusz (120 p.)
Witam,

jest to mój pierwszy vps, wcześniej korzystałem wyłącznie z hostów współdzielonych, stąd moje pytanie: jak mogę uzyskać dostęp do ftp na serwerze debian apache?

Mam serwer vps dzialajacy na debianie 11 na ktorym bezproblemowo zainstalowalem apache z php, nodejs i npm, jak mogę utworzyć konto ftp i sie na nie zalogowac? Czy muszę coś zainstalować?

Dziękuje za pomoc :3
komentarz 23 czerwca przez nodev Nowicjusz (120 p.)
dodam:

mimo, iż umiem podstawy basha troche niewygodnie jest mi sie poslugiwać nano i poleceniami do kopiowania itd. Nie wiem tez jak wgrac pliki na serwer.
1
komentarz 23 czerwca przez Oscar Nałogowiec (26,110 p.)
Do kopiowania, przeglądania itp zainstaluj mc. To taki Norton Commander.

Żeby mieć dostęp ftp musisz zainstalować serwer ftp - np pure-ftpd. Jednak do kopiowania plików z i na sewer lepiej używać protokołu scp. Pewnie już masz ssh więc potrzebujesz tylko klienta scp - jeśli używasz windy to WinSCP.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 czerwca przez adrian17 Ekspert (320,820 p.)
edycja 23 czerwca przez adrian17
W sensie, to zwykły VPS na który wchodzisz z SSH?

To już Ci działa SFTP. Odpal dowolny klient (jak np wspomniany wyżej WinSCP), wybierz SFTP, połącz się swoim loginem usera jak do SSH i tyle. Nie trzeba tworzyć nowych osobnych kont ani ogólnie nic robić na serwerze (przynajmniej zakładając że na serwerze masz nie-rootowe konto, a powinieneś).
komentarz 24 czerwca przez nodev Nowicjusz (120 p.)
dziala, thx!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 117 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w JavaScript przez Jelon3k Nowicjusz (160 p.)

88,400 zapytań

137,011 odpowiedzi

305,796 komentarzy

58,656 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...