• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Microsoft Visual Studio Code, Python 3.10.5, Złośliwie przełączający się terminal z wsl na powershell.

0 głosów
51 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca w Python przez Unknown653 Nowicjusz (140 p.)
edycja 23 czerwca przez Unknown653

Cześć wszystkim! :)

Posiadam program microsoft visual studio code w najnowszej wersji. Skonfigurowałem w nim sobie pythona, mam zainstalowany też WSL. Na wsl'u mam zainstalowanego debiana 11.3. Gdy chcę uruchomić skrypt w terminalu microsoft visual studio code to złośliwie przełącza mi się z trybu WSL na powershell a ja tego nie chcę. Nie wiem jak to skonfigurować, jak to poprawić, naprawić aby działało tak jak ja chcę. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, podpowiedzieć gdzie leży problem? W miejscu gdzie jest strzałka przy wsl, zakładka python tworzy się automatycznie po odpaleniu skryptu. System na którym pracuję to windows 11 pro.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 czerwca przez Kartoszka Obywatel (1,220 p.)

Na pewno uruchamiasz to z poziomu WSL? Masz zainstalowane rozszerzenie WSL w VS Code?

U mnie przykładowo widać, że jestem na WSL.
Chyba że otworze program z poziomu Windowsa, to wtedy nie.

1
komentarz 23 czerwca przez Unknown653 Nowicjusz (140 p.)
Jednak nie uruchomiłem z poziomu WSL. Myślałem, że jak w tym okienku gdzie strzałkę dałem, ustawiłem WSL to jest to dobrze ustawione a jednak nie. Zrobiłem jak mówisz i wszystko mi działa. Dzięki! :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 97 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 537 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt

88,400 zapytań

137,011 odpowiedzi

305,796 komentarzy

58,657 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...