• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zwiększyć temperaturę w laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
160 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2022 w Sprzęt komputerowy przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
Witam,

jak komputer się "przegrzewa" tj. robi się gorący i wentylatory mega szybko wirują to fpsy w grach rosną niebotycznie. Wie ktoś może jak osiągnąć taki efekt w kontrolowany sposób? Mam laptopa i speedfan nie wykrywa mi wentylatorów niestety. Także no mi na tym zależy gdyż, gdy chcę sobie pograć to muszę czekać na "odpowiedni moment" i długo czekać aż komputer się rozgrzeje.

Dell Latitude e7450
8Ramu
Intel HD graphics 5300u
komentarz 20 czerwca 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
Chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz.

To, że komputer "się przegrzewa", to znaczy, że procesor wchodzi na wyższe taktowanie, tym samym rośnie pobór mocy i dlatego temperatura rośnie. A tym bardziej, że to laptop, gdzie masz chłodzenie pasywne, dlatego wolniej zbija temperaturę.

Laptopy często mają niskie taktowanie bazowe, po to, żeby nie pobierać za dużo energii bez takiej konieczności, dzięki czemu bateria dłużej wytrzymuje. Twój "odpowiedni moment" to pewnie wejście procesora na wyższe obroty.
komentarz 20 czerwca 2022 przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
Jak to większe taktowanie włączyc?
1
komentarz 20 czerwca 2022 przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)
"Underclocking" powinno wyświetlić jakiś poradnik. Ale jako "kontrolowany sposób" polecam limitowanie fps w grach. W ustawieniach ustaw tyle klatek ile Hz ma monitor (albo mniej). W niektórych grach pod nazwą trybu oszczędzania baterii jest ukryte to ograniczenie.
komentarz 20 czerwca 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
Ale kolega chce osiągnąć odwrotny efekt. Nie zmniejszać, tylko zwiększać.
1
komentarz 20 czerwca 2022 przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)
Ah, nie doczytałem. Zwiększyć powinien overclocking, ale można coś uszkodzić, plus procesor niekoniecznie na to pozwoli. Zintegrowana karta graficzna korzysta z ram laptopa, może więc tym momentem jest ubicie innych procesów z tła?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,150 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez xmigox Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez xnerwo Gaduła (3,270 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 846 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w C i C++ przez MadMax Początkujący (260 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...