• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Komputerem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Ewelina2003 Nowicjusz (120 p.)

Witam. Mam problem z komputerem gdy chcę pograć w gry dzieją się dziwne rzeczy np. pojawiają sie na ekranie kolorowe paski i komputer jest zamrożony i nie jestem w stanie nic zrobić. Bardzo proszę o pomoc byłabym wdzięczna. Pozdrawiam 

Tutaj podaje link do zdjęcia na którym widać problem: 

https://drive.google.com/file/d/1YYx5jdbh-Ap65wf1TmxxgB1BmJFJ2DYP/view?usp=sharing

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2022 przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)
Tak standardowo to można podłączyć do telewizora czy starego monitora, sprawdzić inny kabel.
Jeżeli procesor ma kartę zintegrowaną, można wyciągnąć kartę dedykowaną/przełączyć w systemie i sprawdzić jak na niej działa.
Jeżeli problem zostanie to sprawdzić RAM, można nawet sloty przedmuchać, co ponoć czasem pomaga.
Jeśli jednak na zintegrowanej problem zniknie to najpewniej grafika. Można kartę jeszcze przełożyć do innego komputera, o ile jest możliwość.
Otwieranie komputera i przekładanie części to oczywiście jeśli komputer nie był kupiony jako całość i nie jest jeszcze na gwarancji.
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Źle to wygląda. Bardzo możliwe, że karta graficzna jest uszkodzona.

Jak temperatury w stresie? Zawsze się tak dzieje, jak grasz, czy tylko z jakąś konkretną grą?
komentarz 17 czerwca 2022 przez Ewelina2003 Nowicjusz (120 p.)
Problem pojawił się niedawno kilka dni temu, jeśli chodzi o temperaturę to nie zauważyłam wzrostu temperatura jest bez większych podskoków. Problem jest zazwyczaj gdy gram w gry pełnoekranowe a nawet czasami gdy oglądam yt. I nie wiem co w związku z tym zrobić :(
komentarz 17 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Najlepiej byłoby przetestować kartę na innym komputerze.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2022 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
Objawy ewidentnie wskazują na kartę graficzną. We własnym zakresie możesz się zająć co najwyżej wyczyszceniem układu chłodzenia i wymianą pasty termoprzewodzącej oraz termopadów. Jeśli przyczyną problemu jest jedynie przegrzewanie, taka konserwacja może rozwiązać problem, ale jeśli doszło do uszkodzenia, w skrajnym wypadku może Cię czekać wymiana.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...