• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Formatowanie tekstu z bazy danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,258 wizyt
pytanie zadane 2 września 2015 w SQL, bazy danych przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
Wrzuciłem tekst do bazy danych odpowiednio sformatowany (akapity, dialogi itp). W bazie danych wygląda poprawnie, natomiast jak pobieram tekst na strone to całe formatowanie znika. Tekst leci od prawej do lewej. Jak zmienić żeby na stronie wyświetlał się tekst sformatowany tak jak w bazie danych. ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
wybrane 4 września 2015 przez Rafik
 
Najlepsza
A mógłbyś wrzucić fragment(tekst możesz zmienić) chodzi mi o samo formatowanie na jakiej zasadzie zrobiłeś.

Bo jeżeli masz znaki typu \n \t itd. lub po prostu tekst osadzony w tagach html to powinno działać
komentarz 2 września 2015 przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
A rzeczywiście już działa, a teraz drugie pytanie możecie polecić jakiś prosty edytor tekstowy na stronę, Wktóry wkleje jakiś tekst a on odpowiednio sformatowany poleci do bazy danych ? Musze zrobić strone gdzie będę miał dużo opisów które będę kopiował z innych źródeł i nie uśmiecha mi się każdego tesktu formatować tagami html.
komentarz 2 września 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
komentarz 2 września 2015 przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
O taki edytor mi chodziło tylko jeszcze jedno pytanie ja na stronie mam 5 pól textarea, a tylko w jednym potrzebuje edytora, teraz pojawia się we wszystkich. Jak to można zmienić ? W pozostałych polach wystarczy mi tylko jednolinijokwy tekst
komentarz 2 września 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
zastosuj np. nl2br($tresc) to załatwi znaki nowej linii

dla akapitów coś podobnego

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2015 w PHP przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Python przez Nightmare43 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 494 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w HTML i CSS przez bartek14 Początkujący (250 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...