• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki polecacie kurs sfml

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,684 wizyt
pytanie zadane 2 września 2015 w C i C++ przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Witam, prosilbym ktoregos z forumowiczow o link do dobrego kursu sfml .

Pozdrawiam, z groy dzieki

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez niezalogowany
Słuchaj, na tym forum była maaasa dokładnie takich i podobnych pytań, więc najpierw dobrze przeszukaj forum, a dopiero potem zadawaj pytanie ;)

Ale odpowiedź podam: tak jak inny kolega podał, najlepszy chyba jest blog Szymona Siarkiewicza, czyli przetłumaczone na polski oficjalne tutoriale. Tutaj masz linka do bloga http://szymonsiarkiewicz.pl/poradniki/sfml-kurs-podstawowy/sfml-kurs-dla-poczatkujacych/ a to oficjalne tutoriale (tyle że po angielsku) http://www.sfml-dev.org/tutorials/2.3/
+1 głos
odpowiedź 2 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
+1 głos
odpowiedź 2 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Oczywiście najlepszym kursem SFML jest jego dokumentacja, ponieważ jest świetna. A tak na poważnie, to polecam ten kurs: http://szymonsiarkiewicz.pl/poradniki/sfml-kurs-podstawowy/sfml-kurs-dla-poczatkujacych/.

komentarz 2 września 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
edycja 17 sierpnia 2016 przez Grzyboo
Co to za głupia odpowiedź. Już kilka razy widziałem taką bzdurę na tym forum.

"Dokumentacja jest najlepszym kursem". Nie, nie jest. Dokumentacja to nie jest kurs, Kurs pokazuje podstawy i ogólną zasadę używania biblioteki. Powodzenia zaczynając naukę biblioteki od dokumentacji. Fakt, faktem, SFML ma bardzo dobrą.
komentarz 2 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Chyba mnie źle zrozumiałeś, ja to napisałem z przymrużeniem oka. Nie przyrównuję dokumentacji z kursem, ale jeśli jest ona dobrze zrobiona, tak jak w SFML, to teoretycznie możnaby było się z niej nauczyć tak samo, jak z kursu.

Także chodzi mi o to, że wielu początkujących chyba nie wiem, że coś takiego w ogóle istnieje. Pytają się o rzeczy, które możnaby było szybko sprawdzić właśnie w dokumentacji.

Czasami też jest dostępna tylko sama dokumentacja do danej biblioteki, a trzeba się z czegoś nauczyć.

Powiem tak, studiowanie dokumentacji tym się różni od nauki z kursu, że jest trudniej rozpocząć, ale masz potem większą wiedzę, gdyż kursy nie opisują zazwyczaj wszystkich funkcji.
komentarz 7 września 2015 przez niezalogowany
W dokumentacji SFML wiele modułów oprócz tradycyjnego opisu funkcji danej klasy zawiera także kod przykładowego zastosowania, także w przypadku SFML można zignorować wszystkie tutoriale i używać wyłącznie dokumentacji.
–1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 910 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2018 w C i C++ przez NEFOS Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 777 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w Java przez Ceki Mądrala (5,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 13 października 2023 w Offtop przez it_atari Początkujący (360 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...