• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studiowanie informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim czy Politechnice Krakowskiej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,088 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jan_Kazimierczak Nowicjusz (140 p.)
Dzień dobry,

stoję przed wyborem uczelni i zastanawiam się nad studiowaniem informatyki (wydział matematyki i informatyki) na Uniwersytecie Jagiellońskim lub informatyki (wydziale informatyki i telekomunikacji) na Politechnice Krakowskiej. Jakie macie opinie odnośnie studiowania na tych uczelniach, co lepiej wybrać?
4
komentarz 6 czerwca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
opinia jest jak dupa, każdy ma swoją, skorzystaj z lupki bo temat był powielany 100-tki razy, bez znaczenia, to tylko studia, nie oczekuj że na tej uczelni Cię lepiej nauczą na tej gorzej bo wszystko i tak zależy od Ciebie, a jeśli oczekujesz nauki programowania po studiach, to tym bardziej zastanowiłbym się, czy warto iść na takie studia.
3
komentarz 6 czerwca 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Dokładnie. Co najwyżej łatwiej znajdziesz gdzieś praktyki, a jak się wykażesz, to i Cię zostawią. Lepiej wybrać tak, jak serce podpowiada, bo to własną opinią powinieneś się kierować. Studia są spoko, ale przez natłok przedmiotów i terminów masz tak naprawdę mało czasu na to, w czym chciałbyś się faktycznie rozwijać.
1
komentarz 9 czerwca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Słyszałem dobre opinie o Uniwersytecie Jagiellońskim jeżeli chodzi o informatykę, gdybym stał przed takim wyborem to bym je wybrał.

Dodatkowo informatyka ma w sobie dużo teorii, której warto się nauczyć na studiach, bo inaczej nigdy się pewnych rzeczy nie dowiesz. Politechnika będzie pewnie bardziej praktyczna i nastawiona na jakieś konkretne aspekty, uniwersytet stawia bardziej na teorię.
1
komentarz 9 czerwca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
chyba żartujesz? :D Od kogo takie cuda słyszałeś: ja studiowałem Informatykę na UJ, potem robiłem drugi kierunek już na AGH.
Znacznie odradzam UJ i informatykę, chyba, że ktoś chce byś donrym matematykiem i znawcą teorii obliczeniowej, tak to fatalne studia, i problematem nie jest przestarzały plan jakby  tylko podejście "UJ" i ich wykładowców, tupetu profesorów, którzy swoje lata mają i  przez to mają bardzo nieludzkie podejście do studentów . albo może nie nieludzkie bo to obraźliwie brzmi ,ale nie jest ani ciepłe, ani takie "życiowe", jest to nacisk 100% na wymaganie i generalnie jako student nie możesz być omylny i robią duże problemy
2
komentarz 9 czerwca 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jak wybierałem studia zastanawiałem się między UWr, a UJ. Ostatecznie wybrałem UWr i bardzo polecam. Fakt że jest dużo matematyki, ale wszystkie zajęcia bardzo fajnie prowadzone. Dużo ludzi ucieka z Politechniki Wrocławskiej, idzie do nas i podoba im się dużo bardziej. Myślałem, że na UJ może być podobnie, skoro tam studiujesz to wiesz lepiej.
1
komentarz 9 czerwca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Nie studiuje, ja studia to juz 3 lata za sobą na UJ, i 2 lata po AGH, generalnie robiłem 2 kierunki tu i tu i to też w latach 2011-2016, ale wiem że kadra się nie zmieniła, bo jak znajomy poszedł na UJ 2 lata temu, :D to nawet prowadzacy zajecia nie bardzo sie zmienili

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2022 przez MateuszRus Obywatel (1,060 p.)
Moim zdaniem wal w ciemno w dowolna uczelnie. Na końcu i tak jeśli chcesz poświęcać się branży IT, to uczelnia nie gra roli. Na jednej i drugiej uczelni uczyć się będziesz głównie sam, na każdej uczelni są plusy i minusy.

Z własnego doświadczenia (Politechnika Wrocławska, której nie ukończyłem finalnie) mogę powiedzieć, że studia niezbyt wiele do mojej programistycznej kariery wniosły.

W pracy nikt nawet nie pyta co i gdzie studiowałem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,675 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,424 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 439 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...