• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Strony internetowe] Wstawianie zawartości pliku HTML do danych sekcji przy załadowaniu strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
311 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2022 w HTML i CSS przez persikk Obywatel (1,140 p.)
edycja 4 czerwca 2022 przez persikk
Witam

 

Mam problem następujący, piszę stronę internetową na zaliczenie przedmiotu.

Dana strona ma załóżmy 30 różnych podstron. Każda podstrona ma elementy wspólne takie jak, header, nav, aside itp.

I teraz pytanie - jak mogę zrobić coś takiego żebym nie musiał wpisywać w tych 30 plikach wszystkiego ręcznie w kodzie, bo jak coś będę chciał zmienić to nagle muszę to zrobić w 30 miejscach. A wiem że są sposoby aby importować to z pliku. Czyli w każdej z podstron napisać jakiś fragment kodu który będzie importował przy załadowaniu dany plik.html.

Czy są jakieś metody żeby zrobić to z poziomu html ? Czy trzeba wykorzystać do tego js/jquery ?

Chodzi mi też żeby to było napisane najlepiej we współczesnym standardzie, bo zrobić to byle jak przy pomocy czystego js mogę, no ale to nie o to do końca chodzi.
1
komentarz 4 czerwca 2022 przez VBService Ekspert (253,280 p.)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2022 przez pablop76 VIP (123,180 p.)

posthtml-include i do tego parcel lub gulp

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,145 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 350 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2019 w JavaScript przez Dawid89 Obywatel (1,120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,619 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...