• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy taki sposób na zarobek będzie działał i się opłaci?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
330 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)
Ostatnio wpadłem na pomysł na zarobek. Polega on na tym, że chcę składać lub modernizować komputery, i je sprzedawać poprzez OLX lub do ręki z zyskiem. Pytanie, czy da się w ogóle na tym zyskać, zdobyć kupujących, kupować starsze komputery i sprzedawać zmodernizowane? Ile może mnie to kosztować? Jakie komputery będą się sprzedawały?
4
komentarz 3 czerwca 2022 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Nie dowiesz się póki nie spróbujesz ;)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2022 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Przede wszystkim zastanowiłbym się, jak to zorganizować od strony prawnej, byś nie miał kłopotów ze Skarbówką. Nie wiem, czy nie jesteś za młody na JDG, ale to tak po zdjęciu wnioskuję, o ile Ty na nim jesteś.
komentarz 3 czerwca 2022 przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)
Wiele osób mówi, że wyglądam na ok. 14 lat. Tak naprawdę za miesiąc kończę 22.
2
komentarz 3 czerwca 2022 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
To Jednoosobową Działalność Gospodarczą możesz założyć, ale najpierw sobie poczytaj o ryzyku, jakie niesie taka forma przedsiębiorczości.
komentarz 3 czerwca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@Benek, no wlasnie skarbowka najwiekszym problem przy rozwijaniu sie, pracy i wyciaganiu z biedy - https://imgur.com/a/RGABCoM

komentarz 4 czerwca 2022 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
To to właśnie najmniejszy problem, a pisanie o założeniu działalność na starcie to tylko proszenie się o problemy. Poza tym teraz można prowadzić działalność nierejstrowaną. Sam pomysł raczej mocno średni ze względu na możliwą niską marżę od sprzedaży.
komentarz 4 czerwca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@JakSky yhyyy najmniejszy. To podlicz ile placisz haraczu. A teraz masz konkurenta, ktory nie placi - jak szybko znikniesz z rynku? Ile monopoli placi podatki?

Myslisz, ze ludzie potrzebuja ksiegowych bo njei wiedza ile maja na koncie czy w portfelu? Myslisz, ze potrzebuje HR aby zatrudniac pracownikow? Myslisz, ze umowy i limity gotowkowe/wplat/wyplat Cie chronia? Chcesz "pogadac" ze skarbowka i zobaczyc, ze przepis to przepis ale jego interpretacja to juz dwie rozne rzeczy. Moze chcesz zobaczyc jak dzialaja sady? A nawet jak cos wywalczysz, to jak dziala komornik?

Ty kiedykolwiek miales wlasna firme (pytanie retoryczne)?

Zarzadzajac ferma niewolnikow, nie myslisz jak dac im, tylko jak wziasc sobie. A firma to tylko taki myk aby wiedziec co lemingi kombinuja.

+2 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2022 przez betterlatethannever Początkujący (460 p.)
Sam prowadzę działalność  jednoosobową i juz trochę coś wiem na ten temat.

Musiał byś działać na duza skalę żeby  się opłacało i zatrudnić ludzi. Moze lepiej będzie znaleźć hurtownie ktora ma tanie przedmioty i sprzedawać jako nowe złożone komputery, jak lubisz. Myślę że każdy Kowalski, który sam pracuje na własnej działalności jego wypłata na czysto jest od 3 tys do 8 tys. Tak mniej więcej jest w branży wykończeniowej.

Prowadzę firmę  montaz tapet i staram się robić to dokładnie. Zarabiam od 4 do 5 tys na czysto. I tak zarabiam więcej od żony, która skończyła studia i pracuje jako nauczyciel w przedszkolu. Dla mnie to i tak dużo jak na człowieka bez wykształcenia. Ostanio miałem skończona podstawówkę ale nie ukończyłem gimnazjum i od kiedy gimnazjum skasowali  wykształcenia nie mam nawet podstawowego. Tak to jest, jak za młodych lat głupio się myślało. Teraz jestem w trakcie edukacji i  mam w planach zrobić studia, żeby zarabiać więcej niż 4-5 tys. Możesz zobaczyć jak sobie radzę na stronie firmowej www.przyklejam.pl
komentarz 5 czerwca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Studia nic Ci nie dadza oprocz papierka, na ktory nikt nie patrzy.
+1 głos
odpowiedź 3 czerwca 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Zacznij od znalezienia klientów. Popytaj znajomych czy nie chcą sprzedać komputera lub kupić. Jeśli boisz się strat zacznij kupować gdy będziesz wiedział że ktoś będzie chciał go odkupić po modernizacji ;) Zrobisz kilka zleceń i będziesz wiedział na co jest zainteresowanie.

To bardzo częste zjawisko że klientów się szuka jeszcze przed rozpoczęciem działalności.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 333 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2019 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...