• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chciałby ktoś pomóc w frontendzie gry/symulacji webowej?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2022 w Nasze poradniki przez marcin99b Szeryf (82,260 p.)

Jakoś od tygodnia na spokojnie "robie" gre... a raczej aktualnie testuje narzędzia i bawie sie w mini prototypy, aktualnie nie mam jeszcze nic do pokazania

Codziennie wieczorem staram się poświęcić na to troche czasu, czasami to jest 15 minut, czasami godzina, czasami troche więcej - robię to regularnie ale małymi krokami, fajnie gdyby druga osoba miała podobne podejście 

Z backendu czuje się mocny, mam ponad 4 lata doświadczenia komercyjnego w C#, w głowie mam kilka wizji jak projekt powinien działać, problemem jest frontend w którym moje jedyne doświadczenie to umiejętność zrobienia bardzo prostej aplikacji w reactcie, fajnie byłoby znaleźć do współpracy kogoś kto ogarnia temat, nie będzie robił błędów na każdym kroku, nie będzie wymagał ciągłego nadzoru itd, może to być osoba bez doświadczenia, ale taka która jest w stanie samodzielnie poprowadzić projekt (a raczej frontendową część projektu)

[Co to jest za projekt]

Symulacja żyjącego miasta.
Miasto ma drogi po których poruszają się ludzie i samochody, są różne typy budynków takie jak domy, biura, sklepy itd. Każdy z mieszkańców ma swoje życie, swoją prace, swój dom i potrzeby (przykładowo potrzebe jedzenia, przez którą musi jeździć do sklepu). Na drogach są interakcje między samochodami, które muszą zmieniać pasy, stać w korkach, przejeżdżać przez skrzyżowania według sygnalizacji lub znaków.

To jest wstępny zamysł jak ma działać symulacja sama w sobie, możliwości rozwoju jest dużo, a nawet bardzo dużo

Elementem grania miałaby być możliwość stworzenia własnego mieszkańca, któremu można wydawać polecenia, przykładowo "zmień prace", "popraw umiejętności", "kup lepszy samochód", "przeprowadź się" itd (mieszkaniec żyłby automatycznie tak jak NPC, zarabiałby bez ingerencji gracza, ale jako gracz możemy podejmować za niego kluczowe wybory i decydować o jego rozwoju)

Grę widzę jako multiplayer złożony z dużej ilości NPC zapełniających świat, obok których byliby gracze. Przykładowo byłoby miasto z wygenerowanym 1000 slotów, początkowo byłoby to 1000 NPC, a z biegiem czasu coraz więcej NPC byłoby zastępowanych przez graczy (gdyby było więcej graczy, miasto można rozbudować albo stworzyć kilka miast)

Można powiedzieć że to takie biedne simsy w świecie biednego cities skylines

Wizualnie wyobrażam to sobie jako coś na wzór https://aeplay.org/citybound 

[Jakie technologie]

Backend ASP.NET Core z .NET 6.0, zastanawiam się nad użyciem modelu aktorów z proto.actor
Komunikacja backend-frontend za pomocą standardowego rest api + signalr (web socket)
Po stronie frontendu próbowałem three.js w połączeniu z reactem (biblioteka react-three-fiber) i wydawało mi się dobrym rozwiązaniem, ale tak jak pisałem, z tych tematów nie mam dużej wiedzy i dlatego właśnie szukam kogoś do współpracy 

[Co będę z tego miał]

Zabawa... tak w sumie to głównie zabawa... jak ktoś nie ma za dużo doświadczenia na papierze to można dorzucić argument o wpisaniu do CV (projekt open source na githubie)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2018 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (82,260 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
–20 głosów
1 odpowiedź 1,501 wizyt

92,702 zapytań

141,615 odpowiedzi

320,180 komentarzy

62,060 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...