• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
389 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pysa6 Nowicjusz (220 p.)
Cześć, jestem po maturze i zastanawiam się nad studiowaniem informatyki. Nie miałam informatyki w liceum, uczą na tyle od podstaw że można się nauczyć z  zerową  wiedzą na początku? Z matmy rozszerzonej będę mieć koło 80%, nie wiem jeszcze jaka uczelnia, ale w Krakowie, Rzeszowie lub Tarnowie.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 maja 2022 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
W teorii tak powinno być że uczą podstaw, ale z własnego doświadczenia wiem, że prowadzący dostosowują poziom do tych co mają już jakąś wiedzę. Sam poziom jaki jest na pierwszym semestrze zmienia się z roku na rok (prowadzący wymagają więcej na początku - np. rok temu żaden prowadzący nie myślał na zajęciach o czymś takim jak system kontroli wersji (przynajmniej na pierwszym semestrze) teraz już niektóry tego wymagają).
Jak masz taką możliwość to przez wakacje naucz się jakiś podstaw programowania, abyś miała już jakiekolwiek pojęcie co się dzieje, bo początkowe zajęcia z programowania będą zapewne miały znacznie większe tępo niż kursy na YT.
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)

Można, jak najbardziej. Technicznie rzecz biorąc to studia mają uczyć od zera. Idąc na nie z "zerową" wiedzą początek będzie trudniejszy, bo będzie się miało styczność z wieloma nowymi rzeczami. Ale to się dosyć szybko zaczyna rozmywać, więc wystarczy przeboleć sam początek tak, żeby się nie zniechęcić. 

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2022 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
edycja 28 maja 2022 przez profesorek96
Teoretycznie na 1 semestrze studiów masz coś takiego jak wstęp do Informatyki. Przedmiot ten ma na celu wyrównywanie poziomu pomiędzy studentami. Wykładowcy zdają sobie sprawę, że przychodzą do nich studenci zarówno po technikach jak i liceach. Jednak nie myśl, że przedmiot ten będzie dla Ciebie łatwy. Przedmiot ten zawiera skondensowane 3 lata rozszerzonej infy z liceum. Często na tym przedmiocie pojawia się programowanie w języku C, choć na niektórych uczelniach uczą pythona.

Moja sugestia jest taka abyś na youtube przerobił sobie jakiś kurs programowania, może w języku python. Tak abyś nie był zupełnie zielony, nauczył się choć troszkę myśleć poprawnie algorytmicznie. Natomiast ogólnie pierwszy rok to jest głównie matematyka, ludzie zazwyczaj wylatują dlatego, że nie poradzili sobie z matematyką, a nie z programowaniem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 256 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 349 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...