• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z deserializacją JSON'a rozpoczynającego się od tablicy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Java przez blofeld Użytkownik (700 p.)

Hej.

Prośba.

Robię tutorial z API. 

Zatrzymałem się na problemie validacji odpowiedzi przez 

matchesJsonSchemaInClasspath();

Chodzi o to, że odpowiedź jaką mam z servera otrzymuje w ramach tablicy. 

Sam plik jest aż żenująco prosty, tzn :

[
  {
    "id": 1,
    "title": "json-server",
    "author": "typicode"
  }
]

Nie mam problemu z jego odczytem i wyciągnięciem danych jednak wyżej wspomniana asercja jako współargumetnu nie przyjmuje obiektu tablicy ! Tym samym, żeby ją zrealizować muszę jakoś zamienić pierwszy element tablicy na JSONa ale tu się zaczynam gubić. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2022 przez blofeld Użytkownik (700 p.)
Dobra.

Poszło :-)

Pokonałem problem konfiguracją kodu w ramach samego json.schema.

Dlaczego ja ZAWSZE znajduję rozwiązania, dopiero kiedy publicznie o nie zapytam ?
komentarz 23 maja 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
komentarz 23 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
edycja 23 maja 2022 przez Wiciorny

@blofeld, pamiętaj jedynie że ten validator zadziała jedynie jeśli od klienta na drodze http json-format będzie type/text, nie zawsze tak jest, czasmi możę lecieć to po prostu binarnie, chociaz to bardziej w modelu RPC i proto-bufers.
Ale jesli nie będzie 

to nie przejdzie schemat  

BARDZO WAŻNA SPRAWA: Kiedyś na początku drogi jako Junior lata temu nie wiem jak aktualnie biblioteki to uwzględniają, ale w starzych jeszcze to będzie powodowało problem: 
Jest różnica OGROMNA między JSON vs JSON string, java niestety  w przypadku np GSON ( biblioteki, nie wiem czy Jakson też nie ), jeśli pobierzesz, prześlesz stringa przez http lub poddasz go modyfikacji zawsze zwróci Ci JSON-String jest to różnica między czystym JSONem, generalnie problem jest po stronie javy i wbudowanych parserów bo dla JS i clienta to bez znaczenia i kod po tej stronie działa poprawnie i język/framework etc. sobie radzi z tym prawidłowo samemu. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w Java przez diego662 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2017 w JavaScript przez michal Mądrala (5,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 6 października 2019 w JavaScript przez Renzov Obywatel (1,220 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...