• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca, staż, studia

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
499 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcelek Nowicjusz (130 p.)
Witam,

w tym roku skończyłem technikum informatyczne z tytułem technika, mam pytanie czy jest szansa na znalezienie pracy lub dostania się na staż w branży informatycznej? O studiach  związanych z informatyką będę myślał, po wynikach z matur.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2022 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Zbyt ogólne pytanie, bo nie wiadomo co umiesz. Szanse są zawsze.
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Takie same szanse masz jak każdy inny co studiuje lub nie, kwestia aktualnej wiedzy programistycznej i tego co potrafisz, jakie masz portfolio projektowe, czy takowe masz i technologie, których używasz
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Zapytam tak jak w dobrej firmie - link do gita poprosze i info o WLASNYCH zrealizawanych podlaczeniach/konfiguracjach.
komentarz 23 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
to jaka to jest dobra firma która pyta o linka do gita? Google, Codewise, Epam, NcSoft, Sabre so on so on jakoś nie pytają :)?
komentarz 24 maja 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Moge podac tylko na moich przykladach z ktorymi mialem stycznosc, prawie wszyscy to podwykonawcy google w irlandii i 80% pytala o "gita" (portfolio). Oczywiscie zdarzaly sie wyjatki bo np polecenie zalatwialo sprawe i jak podczas rozmowy udowodniles, ze znasz sie na temacie, to potwierdzenie nie mialo juz sensu. To bylo jakis czas temu, ale teraz zmienilo sie to tylko na +.

 

Zadales kolejne nieprzemyslane pytanie, ktore niczemu nie sluzy, dobijajc pileczke, zapytam, ktora zla firma nie pyta o gita?

 

Jezeli nie zgadzasz sie z przedstawianiem projektow przyszlemu pracodawcy, to podaj dlaczego i co proponujesz w zamian. Ja zdecydowanie wole rozmawiac z kandydatem o jego projektach niz robic praktycznie nic nie znaczace testy/zadania czy zadawac glupie pytania z zakresu "pytan HR". Czas aby zadac konkretne pytania znajduje wylacznie jak mam testowac doswiadczonego seniora/scrum mastera/leada, bo wtedy moge je dopasowac do konkretow - zawezic horyzont do tego czym sie bedzie zajmowal.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 837 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 446 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 647 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...