• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [Ubuntu Server] "A start job is running..." - jak ustawić limit czasowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
946 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
zamknięte 25 maja 2022 przez Marak123

Witam smiley

Potrzebuję ustawić limit czasowy dla konfiguracji sieci napisu przy uruchamianiu serwera "A start job is running wait for Network to be Configured"

Wie ktoś i ma sprawdzony sposób na ustawienie limitu czasowego ponieważ jest wymagane to w zadaniu na egzaminy i nie może zostać wyłączone?

Ustawiałem ograniczenie czasowe w pliku

/etc/dhcp/dhclient.conf

ustawiałem 

timeout 30;

oraz próbowałem kombinować z:

retry 30;
select-timeout 30;
initial-interval 0;

https://askubuntu.com/questions/203157/timeout-in-a-connection-to-a-dhcp-server

znalazłem coś takiego ale to było w 2015 roku ale nie wiem czy jest aktualne czy to naprawili.

https://github.com/systemd/systemd/issues/838#issuecomment-127904396

 

Wie ktoś jak ustawić ten limit?? Bym prosił o jakieś linki jeżeli też się borykaliście z takim problemem kiedyś i znalazł rozwiązanie.

Ja szukałem w Internecie i testowałem większość sensowych możliwych rozwiązań ale nic nie działa.

komentarz zamknięcia: rozwiązane

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

Witam smiley

Po dłuższych poszukiwaniach w Internecie udało mi się znaleźć post który nakierował mnie na rozwiązanie i po chwili testowania timeout w różnych plikach konfiguracyjnych udało mi się znaleźć plik w którym wpis TimeoutStartSec=10 działa i ustawia limit czasowy na konfigurację "A start job is running wait for Network to be Configured"

Ścieżka do pliku i plik konfiguracyjny znajduje się na poniższym obrazku:

Timeout jest ustawiony na 11 sekund w pliku konfiguracyjny ponieważ system albo coś narzuca dla mojej maszyny wirtualnej od góry już 4 sekund więc po dodaniu 11 sekund z pliku konfiguracyjnego i 4 sekund z systemu wychodzi 15 sekund limitu. Ale uwaga ponieważ na maszynie rzeczywistej system narzucał 8 sekund więc w pliku musiałem wpisać 7 sekund aby limit wynosił 15 sekund, nie wiem od czego to zależy ale wystarczy zrobić zwykły test i zobaczyć ile system narzuca sekund standardowo.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 98 wizyt
pytanie zadane 30 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jakub Chojak Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...