• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting WWW - jaki będzie lepszy?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
672 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Planuję niebawem umieścić w internecie swoją stronę. To będzie nierozbudowana strona internetowa z niewielką ilością podstron, zdjęć i slajdów. Chciałbym wykupić jakiś hosting (na dłużej niż rok) i wybrać domenę (.pl).

 

Rozważam wykupienie pakietu (a, b lub c) jednego z poniższych hostingów:

 

1. HostingHouse

https://hostinghouse.pl/

a) Brązowy (1GB) ---> 18,45 zł brutto za pierwszy rok; 36,90 zł brutto w kolejnych latach

b) Srebrny (5GB) ---> 30,75 zł brutto za pierwszy rok; 61,50 zł brutto w kolejnych latach

c) Złoty (10GB) ---> 61,50 zł brutto za pierwszy rok; 123 zł brutto w kolejnych latach

 

2. Linux.PL

https://hosting.linux.pl/

a) hosting optymalny (3GB) ---> 24,60 zł brutto za pierwszy rok; 49,20 zł brutto jako stała cena roczna

b) hosting optymalny (6GB) ---> 49,20 zł brutto za pierwszy rok; 98,40 zł brutto jako stała cena roczna

c) hosting optymalny (12GB) ---> 73,80 zł brutto za pierwszy rok; 147,60 zł brutto jako stała cena roczna

 

Biorę pod uwagę także darmową domenę (.pl):

CBA.pl

https://www.cba.pl/

 

Te 2 powyższe hostingi (hostinghouse i linuxpl) oraz darmową domenę (cba) polecił mi kiedyś mój znajomy, gdy pisałem z nim na Gadu-Gadu. On ma niewielką firmę komputerową i stworzył własną firmową stronę internetową, aby zdobyć więcej klientów. Napisał mi, że przed ukończeniem firmowej strony, wykupił hosting 'HostingHouse' (pakiet srebrny) oraz wykupił także tanią domenę na OVH (miał na myśli chyba OVHcloud). Wspomniał także, że hosting 'Linux.PL' co prawda jest popularniejszy, ale droższy niż HostingHouse.

 

Nie wiem na jaki wariant ostatecznie się zdecydować.

 

Mam 2 pytania:

1. Czy do nierozbudowanej strony internetowej wystarczy mi pakiet brązowy 1GB za 36,90 zł brutto na dłuższy okres czasu (z HostingHouse) i skorzystanie z darmowej domeny (.pl) na CBA.pl czy jednak polecicie mi lepszy wariant?

2. Czy do nierozbudowanej strony internetowej lepiej zdecydować się na pakiet srebrny 5GB za 61,50 zł brutto na dłuższy okres czasu (z HostingHouse) i skorzystanie z taniej domeny (.pl) na OVH czy jednak polecicie mi jeszcze lepszy wariant?

 

Z racji tego, że wielu z Was już posiada własną stronę internetową, to musicie mieć bardzo dobre rozeznanie odnośnie płatnych hostingów i domen (.pl).

Będę Wam bardzo wdzięczny za fachową pomoc.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Ostatnio poszukiwałem hostingu, bo buduje nie samo forum- ale raczej taki serwis, więc mogę powiedzieć, że według opinii znajomych, którzy mają już jakiś czas swoje serwisy, też poszperałem na serwisach, twitach, linkedzie i generalnie nie mają ludzie zarzutów co do  https://cyberfolks.pl/
Wrzucam czysty link, bo nie piszę tego w ramach reklamy. Generalnie łatwy panel, łatwo zarządzać samą domeną, nie ma problemu ze zmianą domeny, przy zmianie pakietów
komentarz 20 maja 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Wstępnie biorę pod uwagę hosting o nazwie wp_GO! dla firmy/sklepu. Jego koszt to 60,27 zł brutto na rok (aż 90% rabatu). Tam jest info, że ten hosting jest bezpłatny na 14 dni testowych.

Chciałbym, aby moja strona miała przykładowo nazwę: www.nazwastrony.pl

Czy ten hosting ma możliwość dodania domeny (.pl) czy muszę takiej płatnej domeny szukać gdzie indziej?

1
komentarz 20 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
hosting płacisz osobno, a domenę osobno wiec sprawdź ile kosztuje domena na wp.pl, i tutaj to osobne koszty - wiec tutaj powiedzmy 100 zł rocznie, za .pl domene.

Hosting tez ma próbny okres 14 dni, umożliwia automatyczne dodanie domeny i generalnie panel zarządzania stroną - administracje etc.
komentarz 20 maja 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
OK, dzięki.
1
komentarz 23 maja 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@Wiciorny, to nie jest czasami linuxpl.com ? Kiedys z nimi wspolpracowal, nie bylo problemow.

1
komentarz 26 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
niestety nie powiem Ci, wiem że mieli oni dawniej inną domene/ nazwe ale nie jestem tak długim użytkownikiem żeby potwierdzić/zaprzeczyć
komentarz 27 maja 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Chyba tak, bo jest przekierowanie z linuxpl.com - nawet nie wiedzialem ze zmienili nazwe. No nic jak czlowiek stawia wlasne servery, to sie juz tak nie orientuje w ofertach :)
+1 głos
odpowiedź 26 maja 2022 przez janekzdzungli Nowicjusz (160 p.)
Żadnej z tych bym nie wybierał.

Zainteresuj się firmą https://hostido.pl - rewelacyjna jakość w super cenie. Dodatkowo przenieś domeny do nich bo mają w niskich cenach przedłużenie. Jak użyjesz kodu Q1LWDEAH0C to dostaniesz dodatkowy rabat :) No i możesz testować przez 30 dni za darmo zanim opłacisz.
komentarz 26 maja 2022 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Wielkie dzięki.
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2022 przez M_a_T Obywatel (1,140 p.)
Wybrałbym najtańszy pakiet, jeżeli potem będzie niewystarczający zawsze możesz w trakcie zmienić na większy. Co do darmowej domeny doczytaj regulamin czy potem nie będzie obowiązku przedłużenia jej w kosmicznej cenie. Koszt rejestracji domeny .pl nie jest duży i wybrałbym opcję normalnej rejestracji.
0 głosów
odpowiedź 19 maja 2022 przez nojszewski Początkujący (290 p.)

Sprawdź sobie ofertę Mikrusa od Unknowa. Z tym linkiem masz dodatkowy miesiac abonamentu gratis https://mikr.us/?r=04832b09

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 375 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez Richuuu Początkujący (270 p.)
+3 głosów
12 odpowiedzi 4,419 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 3,497 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...