• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Ścieżka" nauki programowania w C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2022 w C# przez xkamiz Użytkownik (500 p.)
Cześć, uczę się C#, ale nie wiem jak. Mam na myśli, w jakiej kolejności co i jak. Ogarniam podstawy OOP, zmienne, funkcje i różne takie, ale nie wiem co dalej. Po prostu nie wiem jak się mam go uczyć. Poradniki na youtube zawierają w większości tylko podstawy. Nie szukam jakiejś strony czy kanału na youtube ktory od a-z pokaże jak zostać programistą. Chce tylko wiedzieć czego mam się uczyć, a resztę robić samemu przez research itp., tylko gdzie znaleźć może listę(?) takich rzeczy albo cokolwiek.

Z góry dzięki za pomoc.

1 odpowiedź

+7 głosów
odpowiedź 18 maja 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
wybrane 19 maja 2022 przez xkamiz
 
Najlepsza
Zrób sobie jakiś projekt, jak nie masz pomysłu to alternatywe do czegoś co już znasz (przykładowo dobrze znasz youtube to możesz zrobić własną aplikacje tego typu)

Takich pomysłów można wymyślić dużo, facebook, discord, twitter, allegro. Możesz robić różne typy projektów, przykładowo możesz spróbować zrobić gre albo bota do gry, albo bota który robi coś na jakiejś stronie, mogą to być nawet mody do niektórych gier, z tego co kojarze to gta 5 fivem ma opcje pisania modów w c#, albo są implementacje serwerów minecraft w c# i możesz je rozszerzać.... możesz też zrobić aplikacje typowo dla siebie, przykładowo nie pasuje ci żaden edytor pdf to możesz spróbować zrobić własny (chociaż edycja pdf jest akurat trudna)

I po drodze będą wychodzić problemy - będziesz szukać rozwiązań w internecie i przepisywać projekt kilka razy, bo okazało sie że zrobiłeś kluczowe błędy u podstaw

Później zrób inny projekt, ale korzystając z nauki na błędach... i tak dalej i tak dalej...

W międzyczasie polecam przeglądanie historii języka, a dokładniej co było dodawane w której wersji i uczenie sie rzeczy których nie wiesz (wiedza do C# 6 to must have, ale warto znać nowsze bo mają dużo fajnych ułatwiaczy)

I warto interesować się tematem, przeglądać popularne biblioteki, oglądać konferencje na których ludzie prezentują swoje przemyślenia... nie zawsze są dobre, ale budujesz sobie tym wiedze o tym "co istnieje i które tematy warto sprawdzić"... ogólnie mówiąc na początku nie wiesz czego sie uczyć bo nie wiesz o istnieniu wielu tematów, a później nie wiesz czego sie uczyć, bo tych tematów jest aż za dużo, bo programowanie to nie tylko język, ale też różnego rodzaju dobre praktyki, architektura, wiedza jak działa system i komputer pod spodem, do tego są różne podejścia do rozwiązywania problemów, różne style pisania kodu, warto poznać też testy (tam też jest dużo tematów do nauki), jest continuous integration i delivery, jest konteneryzacja (docker itp), są kolejki, bazy danych, auth, przy pewnych projektach ważne będą zabezpieczenia, szyfrowanie itp

Do inspiracji możesz wpisywać w google rzeczy typu "c# awesome", przykładowy wynik https://github.com/quozd/awesome-dotnet
Masz tam jakieś popularne rzeczy dotyczące C#, które ludzie uznali za wartościowe

A dalej to projekty i nauka podczas napotykania problemów

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 731 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 425 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2023 w C# przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 388 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w C# przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...