• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uposledzony zegar procesora graficznego.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez deppo Nowicjusz (140 p.)
Witam,

powszednio gdy gralem zobaczylem ze gram w 10fps oraz ze moj procesor graficzny nie zzera mhz i mam stale minimum Mhz w grze i w menu gry. Link: https://imgur.com/a/IF6izml
Lecz w pulpicie bez wlaczonej gry lub nawet w discordzie posiadam wiecej mhz lub max mhz mojego procesora graficznego. Link:https://imgur.com/kfWceeI
Dodam tez ze to gotowiec niestety i niemam juz na niego gwarancji bo akurat dziwnym trafem karta sie wywalila po 2 latach gwarancji oraz nigdy go nie podkrecalem az do tego momentu kiedy fps mialem gorsze i problem mam od 2 miesiecy lecz skapnelem sie dopiero teraz.
prosze o pomoc i jezeli mam podeslac wiecej informacji to prosze pisac
Specyfikacje:
GTX 1060 6GB 512.77
Intel i5 8400 2.8Ghz (nawet na integrze mam wiecej fps niz na karcie)
16GBram
Plyta glowna jest niestety od gotowca i niema tego modelu nigdzie w internecie
Link do strony tego gotowca(dokladalem do pc troche rzeczy ale nie wymienialem): https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-stacjonarny-acer-predator-orion-3000-po3-600-dg-e11ep-018-i5-8400-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1060-win10h
komentarz 18 maja 2022 przez deppo Nowicjusz (140 p.)
dodam ze wymiana nie wchodzi gre bo wymienic moge jedynie w nastepnym nowym roku a bez kompa rok siedziec nie bede

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2022 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

To "96 stopni celsjusza" wygląda szalenie wysoko, jestem zaskoczony że w ogóle się nie wyłączyła... więc thermal throttling wcale by mnie nie zdziwił.

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/graphics-cards/geforce-gtx-1060/specifications/

Maximum GPU Temperature (in C) 94

Odkurz komputer? Upewnij się że wentylatory się kręcą? :P

No i zresetuj jakiekolwiek podkręcanie.

komentarz 18 maja 2022 przez deppo Nowicjusz (140 p.)
Ja mam 96stopni cencjusza non stop przez ten blad nawet gdy mam 0% uzytkowania z procesora graficznego.
Wentylatory sie kreca wszystkie dobrze wiec moze radiatory kupie? oraz gdzie moge zresetowac podkrecanie bo za bardzo tego nie widze
komentarz 18 maja 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Odpal GPU-Z i pokaż, co pokazuje zakładka Sensors po jakimś czasie grania.
komentarz 18 maja 2022 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Możesz też uśpić komputer na kilka minut i sprawdzić temperaturę natychmiast po wybudzeniu - nie powinna sięgnąć maxa w kilka sekund.
komentarz 18 maja 2022 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Dodam też że na screenie masz ustawiony "temp limit" na 83, więc nawet jeśli sensor by się z jakiegoś powodu mylił, to software myśli że najwyższy czas na thermal throttling.
komentarz 18 maja 2022 przez deppo Nowicjusz (140 p.)

@j23, https://imgur.com/a/coTyEpf 2h grania w robloxa bo tam mam jakies przyzwoite fps

komentarz 18 maja 2022 przez deppo Nowicjusz (140 p.)
temperatura natychmiast nie lecz stopniowo zwieksza sie do tych 96stopni
komentarz 18 maja 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie wszystkie parametry pokazałeś. Interesuje mnie PerfCap Reason (jeśli jest oczywiście).

Ale z tego co widać, wentylatory kręcą na maksa, więc ta temperatura jest raczej poprawnie odczytywana.

komentarz 18 maja 2022 przez deppo Nowicjusz (140 p.)
komentarz 18 maja 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No i jasne. Karta jest schładzana przez zwalnianie zegara. Ewidentnie masz coś nie tak z chłodzeniem... no chyba że samo GPU masz uszkodzone.

Wyczyść kartę i zmień pastę.
komentarz 18 maja 2022 przez deppo Nowicjusz (140 p.)
istnieje pasta na karte graficzna? nie wiedzialem nawet o takim czyms oraz pytanie czy oplaca mi sie isc z nia do serwisu ktory mam blisko? i czy sobie wymienic chlodzenie lub dowalic jakies wiatraki?
komentarz 18 maja 2022 przez deppo Nowicjusz (140 p.)

@j23, tylko ze na pulpicie czasem full mocy procesora graficznego a czasem nie

komentarz 18 maja 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jest coś takiego jak pasta termoprzewodząca, którą daje się między radiator a IHS-a CPU czy GPU w celu lepszego odprowadzenia ciepła z układu. Pasta taka po jakimś czasie kamienieje i traci właściwości termoprzewodzące, dlatego co jakiś czas trzeba ją wymienić. Choć IMO kożuch z kurzu w żebrach radiatora może znacznie bardziej zmniejszyć wydajność chłodzenia.

pytanie czy oplaca mi sie isc z nia do serwisu ktory mam blisko?

Opłaca się. Choćby po to, by wiedzieć, co jest grane.

i czy sobie wymienic chlodzenie lub dowalic jakies wiatraki?

Wymiana chłodzenia nic nie da, jeśli GPU jest uszkodzone, a na chłodzeniu, który teraz masz nie powinno być ponad 90 stopni w spoczynku.

komentarz 20 maja 2022 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Ogólnie optymalne zakresy to:
AMD - 60˚ - 70˚
NVIDIA - 75˚ - 85˚

Powyżej tych zakresów karta potrafi się bronić uruchamiając zmniejszanie częstotliwości i/lub głośną pracę chłodzenia.

Taka reakcja rozpoczyna się gdzieś w okolicach: 90˚ - 95˚

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2022 w Python przez Hajpa Użytkownik (880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2021 w Offtop przez Buko Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 718 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2019 w Mikrokontrolery przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...