• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Angulara

Object Storage Arubacloud
0 głosów
218 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2022 w JavaScript przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Cześć,

Chciałbym zająć się programowaniem webowym, znam HTML, CSS, podstawy JS, ale wiem że nie na tym tylko opiera się "webowka" a tymbardziej aplikacje webowe, mój wybór padł na Angulara, jednakże chciałbym się poradzić skąd mogę czerpać wiedzę ? Znacie jakieś fajne kursy, poradniki ewentualnie może jakieś książki ? Skąd mogę efektywnie nauczyć się programować w Angularze.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 17 maja 2022 przez Igor Użytkownik (740 p.)
Witam,
może to nie będzie precyzyjna odpowiedź na pytanie, gdyż sam podstawową wiedzę o Angularze czerpałem z wszelakiej maści poradników - na YT, dokumentacji oraz "przewodnika" z oficjalnej strony - a następnie po prostu ćwiczyłem. Jednocześnie sprawdzałem znaczenie nowo napotkanych terminów, funkcjonalności i elementów.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na znajomość podejścia obiektowego (OOP), a także znajomość TypeScript'a (TS).
O ile uważam, że nauka TS może być równoległa z nauką Angulara, gdyż jest to po prostu "JS na sterydach" (który finalnie jest konwertowany na JS) i wystarczy na start zrozumieć kilka podstawowych pojęć. O tyle niemożliwością będzie zrozumienie Angulara (component'ów, servis'ów, inject'owania itd.) bez jakiejkolwiek znajomości OOP.

Podsumowując jeżeli nie znasz OOP, to on powinien być Twoim pierwszym przystankiem, następnie TS i Angular. Mimo, że nie odpowiedziałem precyzyjnie na pytanie to mam nadzieje, iż pomogłem.

Jeżeli potrafisz OOP, to wybacz wytykanie tego, ale nie wypisałeś nic co mogłoby mi to sugerować.

Dodatkowo zaznaczam, iż nie wypowiadałem się na temat już leciwego AngularaJS, który wykorzystuje JS zamiast TS - gdyż jest już to po prostu stare rozwiązanie.
komentarz 18 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

Chciałbym zająć się programowaniem webowym, znam HTML, CSS, podstawy JS, ale wiem że nie na tym tylko opiera się "webowka"

webowe programowanie, a Ty mu sugerujesz żeby zapoznał się z OOP, o ile jest to ważna sprawa- to niekoniecznie w zakresie webowego programowania.  

komentarz 19 maja 2022 przez Igor Użytkownik (740 p.)

mój wybór padł na Angulara

W przypadku Angulara nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nie rozumiał czym jest klasa, która wita go natychmiast po wygenerowaniu projektu. Podejmując się jakiegokolwiek działania w Angularze nie można uniknąć wszechobecnych klas. O ile zagadnienia takie jak polimorficzność etc. można z czystym sumieniem pominąć o tyle warto widzie czym jest obiekt, a czym klasa i co ona zawiera.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2019 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 741 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...