• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura informatyka Excel i access

Object Storage Arubacloud
0 głosów
485 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Matthew3747 Nowicjusz (120 p.)
Witam, za niedługo będę pisał maturę z informatyki, ale nie jestem do niej zbytnio przygotowany a szczególnie z excela i accessa, więc z tąd mam pytanie czy w odpowiedziach z excela egzaminator sprawdza tylko poprawność odpowiedzi, czy też kod jaki jest w komórce?

(Bo ja jestem w stanie zgrupować kilka danych, a potem z nich wnioskując dojść do poprawnych odpowiedzi, ale nie dam rady tego zrobić takim pięknym czystym kodem w komórkach(excelowych) tylko bardziej tak na chama to robię...)

I czy nie stracę punktów za takie rozwiązania?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 maja 2022 przez RobcioXXL Użytkownik (710 p.)

Nie ma znaczenia jaką metodą doszedłeś do wyniku.
Ważne tylko, że jest poprawny i że jakkolwiek użyłeś do tego któregoś z dostępnych programów.

Przykładowo: jeśli potrzebujesz zliczyć ilość rekordów w kwerendzie Access'a to nie musisz w tym celu tworzyć nowej kwerendy, która to ładnie zliczy i pokaże, a wystarczy spojrzeć na ilość rekordów wyświetlaną w lewym dolnym rogu w widoku tabelarycznym i to przepisać do notatnika.

Nie ma żadnych punktów za elegancję, więc wszelkie wyniki "na chama" i "na logikę" jeśli tylko są poprawne, to zaliczą.
Jedyny problem może być taki, że często tak się albo nie da, albo za długo by to zajęło :P

Tak czy inaczej - powodzonka!  wink

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 443 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 764 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 750 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2019 w Egzaminy zawodowe przez maszka Nowicjusz (140 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...