• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak najlepiej przechowywać adresy do endpointów?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
135 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2022 w JavaScript przez assassin Gaduła (3,260 p.)
Hej,

mam zrobione API, a teraz klepię frontend w Angularze.

Muszę uderzyć do konkretnego endpointu. I tak się zastanawiam jak najlepiej przechowywać ścieżkę do danego endpointu? Nie chcę hardcodować danych, żebym później nie musiał w 100 miejscach zmieniać ścieżek, jeśli coś ulegnie zmianie.

 

Myślałem, żeby zrobić osobną klasę, która przechowuje wszystkie adresy. Ale być może jest jakiś lepszy sposób.

 

Możecie poratować mnie jakąś radą?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 15 maja 2022 przez Comandeer Guru (600,730 p.)
wybrane 15 maja 2022 przez assassin
 
Najlepsza

Skoro to Angular, to zapewne też TS. A jak TS, to możesz sobie zrobić np. enuma, który będzie zawierał adresy wszystkich endpointów. Enum może być też stosowany jako typ, więc z punktu widzenia developmentu będzie dość podobny do klasy.

Ogólnie klasa IMO tutaj nie pasuje – bo klasa to jednak połączenie danych z metodami do pracy nad nimi. A endpointy to raczej same dane, bez takich metod.

komentarz 15 maja 2022 przez assassin Gaduła (3,260 p.)

Super. Dzięki za radę.

Myślałem, że o enumie. Dzięki smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2020 w C i C++ przez kolijk Użytkownik (600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 11 października 2018 w C i C++ przez Aguli Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 322 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w C i C++ przez Huberti Gaduła (4,500 p.)

92,543 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,502 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...