• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka na bioinformatyce

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
362 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marlena.0 Nowicjusz (120 p.)
Cześć! Właśnie napisałam maturę i zastanawiam się 'co dalej'. W liceum byłam na profilu biol-chem, i po przeanalizowaniu tego co rzeczywiście chciałabym robić w przyszłości coraz bardziej przekonuje się do kierunku bioinformatyka. Niestety informatykę miałam tylko przez pierwszy rok liceum i były to jakieś śmieszne podstawy. Wiem, że teoretycznie program studiów zaczyna się od podstaw, ale żeby być spokojna chciałabym już zacząć się uczyć (czytałam że językiem programowania na tym kierunku będzie Python, więc może od niego zacząć?) Od czego polecacie zacząć naukę dla osoby kompletnie zielonej w informatyce? Może polecicie jakieś kursy 'od zera'? Pozdrawiam:)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 maja 2022 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Cześć,

nie studiowałem tego kierunku ale widziałem kiedyś dyskusję na grupie FB mojego wydziału (MIMUW) i generalni bioinformatyka to własnie BARDZIEJ kierunek dla ludzi którzy przede wszystkim lubią nauki bio-chem-fiz a dodatkowo nie mają awersji do matematyki i informatyki, a nie odwrotnie - dla ludzi którzy najbardziej lubią informaykę a oprócz tego "lubili biologię w gimnazjum". Prawdopodobnie to ludzie po mat-fiz-inf będą mieć na tym kierunku trudniej, a Ty łatwiej!

Python to bardzo dobry start. Spróbuj zapoznać się z bibliotekami NumPy, Pandas oraz Matplotlib. Polecam kursy na kaggle.com

Naukowcy zwłaszcza w bioinformatyce, uwielbiają też język R.

Nie martw się, poradzisz sobie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 4,480 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 1,444 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...