• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka na bioinformatyce

0 głosów
56 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Marlena.0 Nowicjusz (120 p.)
Cześć! Właśnie napisałam maturę i zastanawiam się 'co dalej'. W liceum byłam na profilu biol-chem, i po przeanalizowaniu tego co rzeczywiście chciałabym robić w przyszłości coraz bardziej przekonuje się do kierunku bioinformatyka. Niestety informatykę miałam tylko przez pierwszy rok liceum i były to jakieś śmieszne podstawy. Wiem, że teoretycznie program studiów zaczyna się od podstaw, ale żeby być spokojna chciałabym już zacząć się uczyć (czytałam że językiem programowania na tym kierunku będzie Python, więc może od niego zacząć?) Od czego polecacie zacząć naukę dla osoby kompletnie zielonej w informatyce? Może polecicie jakieś kursy 'od zera'? Pozdrawiam:)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez J0ker Stary wyjadacz (14,610 p.)
Cześć,

nie studiowałem tego kierunku ale widziałem kiedyś dyskusję na grupie FB mojego wydziału (MIMUW) i generalni bioinformatyka to własnie BARDZIEJ kierunek dla ludzi którzy przede wszystkim lubią nauki bio-chem-fiz a dodatkowo nie mają awersji do matematyki i informatyki, a nie odwrotnie - dla ludzi którzy najbardziej lubią informaykę a oprócz tego "lubili biologię w gimnazjum". Prawdopodobnie to ludzie po mat-fiz-inf będą mieć na tym kierunku trudniej, a Ty łatwiej!

Python to bardzo dobry start. Spróbuj zapoznać się z bibliotekami NumPy, Pandas oraz Matplotlib. Polecam kursy na kaggle.com

Naukowcy zwłaszcza w bioinformatyce, uwielbiają też język R.

Nie martw się, poradzisz sobie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 3,919 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 881 wizyt

87,940 zapytań

136,519 odpowiedzi

304,383 komentarzy

58,306 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...