• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie oraz dystrybucja programu opartego na openCV (Śledzenie gałek ocznych)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2022 w C i C++ przez Ślepy_Lis Nowicjusz (150 p.)

Cześć wszystkim!

Jestem tutaj nowy, więc już na wstępie przepraszam za ewentualne błędy podczas dodawania tego pytania angel

Moim marzeniem jest stworzenie programu potrafiącego śledzić ruch gałek ocznych i w momencie kiedy jedno oko "ucieknie" w inną stronę, wtedy wydobędzie się sygnał dźwiękowy (mam zeza ukrytego, będzie to forma pomocy w walce z chorobą). Znam podstawy programowania w Pythonie, a C++ się dopiero uczę, a z openCV jeszcze nie miałem do czynienia (jedynie wiem, że jest mało dokumentacji sad). Moje pierwsze pytanie brzmi:

1. Czy istnieje duża różnica pomiędzy Pythonem, a C++ podczas korzystania z openCV? (zależy mi na wydajności, program ma działać w tle, więc jestem po stronie C++, z kolei Python jest łatwiejszym językiem)

Teraz załóżmy, że mam już cały napisany i gotowy program:

2. Czy da się stworzyć uniwersalny instalator, który umożliwi uruchomienie programu na największej ilości systemów operacyjnych (+ starsze wersje), w bardzo łatwy do obsługi sposób? (należy też uwzględnić, że program będzie korzystać z kamer wewnętrznych oraz zewnętrznych)

3. W jaki sposób rozpowszechnić program, aby inni mogli z niego korzystać? (mi jedynie wchodzi do głowy pomysł, aby wrzucić go na stronę typu dobreprogramy.pl)

Wielkie dzięki za zainteresowanie się moimi pytaniami heart

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 maja 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
wybrane 13 maja 2022 przez Ślepy_Lis
 
Najlepsza
1) Ogolnie jest duża różnica, nie tylko przy OpenCV. Przy C++ trzeba dodatkowo bawić się z setupowaniem rzeczy - dodawanie OpenCV do projektu etc (dużo zależy czy używasz Visual Studio pod MSBuild, czy może CMake, bo będzie to wyglądało kompletnie inaczej).

2) Najpierw ogarnij program, potem się martw o takie rzeczy.

3) GitHub, open-source i te sprawy. Ale ponownie to samo co punkt 2.

Mówisz, że dopiero znasz podstawy Pythona, więc zanim ogarniesz rzeczy na tyle, że zrobić wydajny program o którym mówisz, to zejdzie Ci dłuższą chwilę. No więc po co już teraz chcesz się zamartwiać dystrybucją etc jak jeszcze nic nie jest gotowe?
komentarz 13 maja 2022 przez Ślepy_Lis Nowicjusz (150 p.)
Więc Twoim zdaniem warto najpierw napisać program w Pythonie, a później napisać od nowa w C++?
komentarz 13 maja 2022 przez Apled Dyskutant (9,520 p.)
Jak od razu zaczniesz do C++ to będzie Ci trudniej, ale finalnie więcej się nauczysz. Jak wybierz Pythona to szybciej "sprogresujesz", ale niekoniecznie wyjdzie Ci to na dobre.

Mówisz o wydajności - tutaj z zasady wygrywa C++. Ale wybór i tak zależy od Ciebie, bo to ty będzie robił.

Moja rada? Po próbuj z jednym i drugim, poczytaj trochę i zobacz, który bardziej Ci odpowiada. Wyuczona wiedza i tak nie przepadnie.
komentarz 14 maja 2022 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

zależy mi na wydajności, program ma działać w tle, więc jestem po stronie C++

Mówisz o wydajności - tutaj z zasady wygrywa C++.

Nie, tutaj Python pełni tylko rolę kleju. Niezależnie od języka, dobrze napisany program będzie 99% czasu spędzać w bebechach OpenCV.

komentarz 14 maja 2022 przez Ślepy_Lis Nowicjusz (150 p.)

Więc już postanowione. Program napiszę w Pythonie.

adrian17, wielkie dzięki za podpowiedź angel

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 4 października 2021 w Python przez Hajpa Użytkownik (880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 28 października 2020 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...