• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowe logo Google

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
1,018 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Grafika i multimedia przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Cześć! Zauważyliście już, jakie google szykuje zmiany? Macie jakieś opinie na temat nowego loga naszego wujka? Mimo że uwielbiam GMD uważam, że znak stał się teraz zbyt "surowy", a sam sygnet, jakim ma być duże "G" wygląda całkiem okej, lecz tutaj również bardziej ciągnie mnie do starego, delikatnie zawijanego, małego "g". Bardzo zaciekawiła mnie opcja tych czterech kropek, które na pewno dojrzymy jako kolejny znak rozpoznwalany giganta - za to ogromny plus. Jak wyglądają wasze opinie? Wolelibyście widzieć stare czy nowe logo?

Dla śpiochów http://googlepolska.blogspot.com/2015/09/google-update.html

Porównanie:

10 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Ja ogólnie widzę coraz częstszą tendencje do projektowania logo w sterylny, prosty sposób. Mi się osobiście to nie podoba. Dawniejsze logo miały jakiś charakter, czcionka nie była bezszeryfowa i były mniej nijakie, niż te dzisiejsze. Spójrzcie sobie np. na dawne logo Microsoftu i te teraźniejsze - te wcześniejsze miały swój urok.
komentarz 2 września 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Chodzi konkretnie o logo windowsa 8? To chyba miało być nawiązanie do logo pierwszego windowsa.
komentarz 2 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Nie, napisałem o logo Microsoft, choć z logo Windowsa ma wiele wspólnego smiley

komentarz 4 września 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Przedwczoraj szukając sterowników, zauważyłem coś takiego. Strasznie nie podoba mi się to, że google identycznie nawiązało w sygnecie kolorami do microsoftu, szczególnie że są to dwa giganty i każdy z tych dwóch znaków jest rozpoznawalny. 

komentarz 4 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Hubert, a popatrz sobie na logo Code::Blocks i AVG - identiko smiley Co do twojej sytuacji, to nie uważam, żeby był to plagiat, czy coś w tym guście. Po prostu obie te marki mają podobną kolorystykę swojego image'u.

+2 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez niezalogowany
Czyli, że to jest ich nowe logo! Achaaa! A ja myślałem, że Google obchodzi swoją własną rocznicę, czy coś i zrobiło taki obrazek :D Dzięki za info ;)

Jeśli chodzi o wygląd, to to nowe logo wygląda bardziej dziecinnie :3 Jakby jakiś przedszkolak je złożył z kolorowych magnesów. Szczególnie jeśli chodzi o literkę g, bo teraz ma taki łagodniejszy odcień. Powiem, że fajnie wygląda, takie prostsze, grubsze i zabawniejsze logo :) Chociaż szkoda by porzucać stary, dobry wygląd Google... Dobrze, że wyszukiwarka dalej działa :D
+1 głos
odpowiedź 4 września 2015 przez niezalogowany
Mi jakoś nowe logo nie przypadło do gustu.
+1 głos
odpowiedź 5 września 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Mi się osobiście nie podoba to "przechodzenie" na skrajną prostote, ok nie musi być jakieś wszystko odwalone, ale tak jak inni już się wypowiadali, dawniejsze loga miały swój klimat
0 głosów
odpowiedź 1 września 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Logo, jak logo. Pewnie w paincie bardziej ogarnięty zjadacz chleba w grafice mógłby zrobić podobne. Nie wiem jak można oceniać takie logo skoro jest to tylko pokolorowany napis, inna czcionka + przechylona litera e. Spełnia swoją role i o to chodzi. Pewnie parę osób, którzy korzystają na codzień z google nawet nie zauważy zmiany.
1
komentarz 1 września 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
W pewnym sensie się z tobą zgodzę, każdy bardziej ogarnięty grafik wykona to w paincie, jak i większość dzisiejszych logotypów (pomijam jakość tego, ilość czasu przeznaczonego w paincie w porównaniu z illustratorem). Dzisiejsze czasy opierane są na minimalistce i myślę, że to już się nie zmieni, więc coraz częściej widzimy logotypy możliwe do wykonania nawet w najbardziej ubogim programie graficznym.

Nie zgodzę się z Tobą pod względem że jest to "tylko pokolorowany napis", stworzyli oni Google Material Design i to logo jest stworzone w jego zasadach. Ruch giganta jest dość jasny, ponieważ cała wyszukiwarka jest stworzona w GMD, a stare logo, mimo że było ładniejsze (może to kwestia przyzwyczajenia?) odstawało od całej reszty. Oczywiście to tylko moja opinia, która nasuwa się z dość sporego zboczenia do działu graficznego.
komentarz 2 września 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Wiadomo, że są od tego specjalne programy, grafika wektorowa itd.

Chodziło mi raczej o to jak patrzy na to logo zwykły użytkownik. "O google sobie zmieniło logo yey. Ale zaraz mnie to wgl. nie obchodzi".

Samo pytanie "Macie jakieś opinie na temat nowego loga naszego wujka?", jest trochę takie na siłe. Logo jak logo, nic specjalnego.

komentarz 2 września 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
"Chodziło mi raczej o to jak patrzy na to logo zwykły użytkownik. "O google sobie zmieniło logo yey. Ale zaraz mnie to wgl. nie obchodzi" " Dlatego napisałem to na tym forum, a nie na innym, gdzie są osoby, które interesują się tego typu sprawami.
komentarz 2 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

@Ivan Jeśli coś cię nie interesuje, to nie znaczy, że nie interesuje innych. Pisanie, że to pytanie jest na siłę, jest lekką ignorancją. Mnie np. zainteresowało smiley

0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
łał, nowe logo, łał, niesamowite.

Logo jak logo, dużej różnicy nie widać.

Moim zdaniem najważniejsza jest funkcjonalność samego "Google" a nie "logo".
0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Wszystko dąży do jak największego uproszczenia, tak było z logiem Facebooka, tak jest i z logiem Google'a - głównie dlatego, że proste rzeczy najszybciej się kojarzy, przez co łatwo je z czymś identyfikować. Tak jest wszędzie, ponieważ wszystkim zależy na tym, aby jak najszybciej być kojarzonym - najłatwiejszym przykładem jest Apple i jego jabłko - kto nie ogarnie? wink

komentarz 2 września 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

A ja się nie zgodzę. Sama prostota nie starczy, bo gdyby starczała, to logo Apple byłoby świetną reklamą bazarku w moim mieście ;)

Ważniejsza od prostoty jest rozpoznawalność - stąd Google nawet po zmianie logo musi mieć to, co decyduje o tym, że jest to ICH logo. W tym wypadku mowa oczywiście o kolorach.

komentarz 2 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Mi się wydaję, że powodem tego są dwie kwestie: zmiana mody oraz chęć nie utożsamiania firmy z zacofaniem i stagnacją. Firma ma ciągle zmieniać swój image, ma się ciągle rozwijać i czerpać z różnych nowości pełnymi garściami. Firma musi być otwarta i nowoczesna, aby klienci bardziej się mogli z nią utożsamić.
0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
edycja 2 września 2015 przez Eimens

Taki tytan jak google ma dużą władzę, ich zmiana loga działa na podświadomość ponad kilku miliardów użytkowników, nowości mają najprawdopodobniej na celu pokazać ludziom prostotę, mi osobiście to się nie podoba, ta litera "g" mała, ma swój unikatowy wygląd i świadczyła właśnie o wujku google :) teraz zwykłe litery działają na naszą podświadomość, 

 

Jak to ? 

Pisząc na komputerze literę "f" pierwsze co wchodzi do głowy to facebook, gdy wpiszesz "g" to google, moim zdaniem jest to pewien stopień manipulacji, a prostota tego loga była głęboko przemyślana aby jeszcze bardziej zapadła nam w głowach, jestem na NIE 

 

komentarz 2 września 2015 przez Waffel Obywatel (1,030 p.)

O tak, masz rację. Na pewno działa na podświadomość URZYTKOWNIKÓW.

http://lmgtfy.com/?q=u%C5%BCytkownik

komentarz 2 września 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Lol, poprawiałem to :o
0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)

Jakbyś nie napisał to bym pewnie tego nie zauważył do następnej zmiany.laugh

komentarz 2 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Nie wszyscy są estetami wink

0 głosów
odpowiedź 2 września 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja tam bym nawet nie zauważył że coś się zmieniło gdybym nie widział tej animacji która malowała nowe logo :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 691 wizyt
pytanie zadane 10 września 2015 w HTML i CSS przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 542 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2020 w Grafika i multimedia przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 699 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2019 w Grafika i multimedia przez kamilvvv Początkujący (430 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...