• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Localhost duży problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
532 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2022 w SQL, bazy danych przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
zamknięte 17 maja 2022 przez Grzegorz Mikina
Od próby wyeksportowania bazy danych pod WP, nie mogę nic zrobić. Wyeksportowałem baze okazało sie że pojawia się plik html. Zanim do tego doszło aktualizowałem wersje php, ponieważ chciałem używać Roach php do scrappingu. No więc zaktualizowałem wersje php. Potem okazało sie że mam te pliki sql jako html. Więc zainstalowałem mysql 8.x nie pamiętam wersji, wg mnie jest na ten moment nieistotna. Żeby to zrobić musiałem założyć jakieś konto mysql i sie tam zalogować, potem wyświetlały mi się błedy że localhost .... pasword No.. więc zaktualizowałem sobie w xamppie to hasło itd. Noi docelowo gdy chce przeprowadzić migracje do bazy, nie mogę tego zrobić bo pojawiają mi się błedy dotyczące mysql. Obecnie zrobie coś takiego. Odinstaluje xamppa i odinstaluje mysql, zainstaluje to jeszcze raz.

Co wy byście mi radzili zrobić?
komentarz zamknięcia: Odpowiedź w ciągu odpowiedzi. Wersja php 7.x jest odpowiedzią. Nie wiem dlaczego, ale nowa wersja ma jakiś błąd i eksport nie wychodzi tak jak powinien.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Post jest tak chaotyczny, że trudno domyśleć się, co chcesz dokładnie zrobić. Wyeksportować bazę, używać scrappera czy może zrobić migrację?

W jaki sposób eksportujesz bazę? Jakiego XAMPPa używasz (stack)?

Na wstępie faktycznie wypada wszystko zaorać. Bazę możesz wyeksportować za pomocą CLI:  https://stackoverflow.com/questions/14923150/exporting-mysql-database-from-xampp
komentarz 11 maja 2022 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)


mysqli::real_connect(): (HY000/1045): Access denied for user 'pma'@'localhost' (using password: NO) Połączenie dla użytkownika kontrolnego zdefiniowanego w pliku konfiguracyjnym nie powiodło się.

Może ten błąd Ci wystarczy.

komentarz 13 maja 2022 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Jedyna kwestia wymagająca rozwiązania jest to że w dalszym ciągu mi się exportuje do html zamiast do sql. Najpierw jak daje export, plik wyświetla jako nie udało się pobrać, klikam ponów próbę, pobiera i dostaje plik html. Jako jakąs strone, są tam jakieś meta linki itd

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi? Na Stackoveflow była jakaś kwestia za dużej bazy, ale ja mam pustą instalacje.
komentarz 14 maja 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
OK, spróbuj wykonać te same zadania na innej przeglądarce + w konsoli.

Opis eksportu za pomocą komend masz w dokumentacji: https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/mysqldump-sql-format.html
komentarz 16 maja 2022 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Dobrze, ale przyzwyczaiłem się do eksportu w phpmyadmin.

P.S Problem rozwiązany. Wynikał on z wersji php 8+. Przywróciłem php do wersji 7.x i wszystko śmiga tak jak należy. Tylko teraz pytanie co z tym zrobić dalej. Nie będzie możliwości eksportu w php my admin w php 8+?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,400 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w PHP przez xEwald Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,392 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2021 w PHP przez Codi Początkujący (340 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...