• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia podyplomowe - czy waszym zdaniem warto.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
788 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ernest Nowicjusz (120 p.)
Cześć wszystkim,

Był podobny temat, ale odpowiedzi ze 2, może uda mi się od kogoś coś więcej wyciągnąć - np. jakieś przykłady z życia. ;)

Mam 31 lat i 7 lat pracuję w branży budowlanej na stanowisku kierowniczym. Dość szybko awansowałem, bo mega się przykładam do pracy, ale jestem całkowicie wypalony zawodowo. Drogi awansu i rozwoju są zamknięte - firma rodzinna. Kultura pracy jest straszna. Alkohol, narkotyki, użeranie się z patologią przy bierności przełożonych. ;) Praca ta nie sprawia mi satysfakcji .

Podjąłem decyzję o zmianie branży na programowanie. Docelowo front end developer. Poświęcam temu każdą chwilę i sprawia to, że czuje się jak nowonarodzony ucząc się nowych rzeczy.

Do brzegu: skończyłem studia I stopnia zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa.

I pytanie: Czy warto zrobić roczne lub dwuletnie studia podyplomowe z programowania ? Czy nauczę się czegoś więcej niż z kursów ? Czy pomoże ten fakt przy rekrutacji ?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 maja 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 11 maja 2022 przez manjaro
Absolutnie nic się nie nauczysz, szczególnie na podyplomówce. Zdobędziesz tylko wpis do CV.

EDIT:

Czuję się zobowiązany uściślić moją wypowiedź. W tej konkretnej sytuacji studia nie pomogą Ci zdobyć wiedzy aby zmienić branżę. Jednakże nie jestem przeciwnikiem studiowania, a wręcz odwrotnie, sam studiowałem dwa kierunki techniczne. Studia na pewno są potrzebne w rozwoju osobowości, dają szerszą perspektywę, otwierają różne możliwości, uczą wielu doświadczeń. Myślę że programista bez inżyniera jest taki trochę niekompletny.
komentarz 11 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nigdy się nie spotkałem z wpisem w CV :D apropos podyplomówek, mało kto pyta o to nawet chyba, że nie mowa strikte o programiście.
Np. scrum masterzy, moze... ale wtedy na pewno nie techniczno-informatyczne.
1
komentarz 12 maja 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@manjaro, mam 3 podyplomowki w tym jedna z IT i absolutnie sie zgadzam (jezeli chodzi o IT). Samemu lepiej zdobywac wiedze i sie uczyc niz byc uczonym "czegos".

+2 głosów
odpowiedź 11 maja 2022 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Nie warto. Studia podyplomowe w informatyce nie są raczej przydatne, a z pewnością nie wyjaśnią Ci czym jest front-end. Tak jak pisał manjaro - to właściwie element do wpisania do CV. Najbardziej korzystnie wyjdziesz na wdrożeniu się samemu, a jeżeli masz angażować się w jakiś kurs, to najbardziej OK dla Ciebie może być uczęszczanie na angielski, chyba że jest na poziomie który pozwala Ci swobodnie szukać odpowiedzi w necie.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 2,079 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 828 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez crc Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...