• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka jest najlepsza baza danych do aplikacji mobilnej Android Kotlin

Object Storage Arubacloud
+1 głos
524 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2022 w SQL, bazy danych przez aniakowalska481 Nowicjusz (130 p.)

Cześć. Zaczynam pisać własną aplikację na Android z użyciem Kotlina. Aplikacja ma służyć wielu (ok. 30) użytkownikom, którzy będą mogli założyć konto, stworzyć grupę dodając innych użytkowników oraz dodawać produkty do listy zakupów. W późniejszym etapie tworzenia aplikacji chcę rozszerzyć funkcjonalności. Natomiast mam zagwozdkę dotyczącą jakiej bazy danych wybrać. Myślałam o Firebase, ale nie wiem czy byłaby tu lepsza Firebase Realtime Database czy Cloud Firestore.
Czy mógłby mi ktoś doradzić, która z tych baz (a może w ogóle nie Firebase) by się do tego najbardziej nadawała?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Aplikacja ma służyć wielu (ok. 30)

Wielu użytkowników to tysiące, a nie 30.   Dla tak niewielu operacji i prostoty problemów zdecyduj się na baze z którą jest najlepiej tobie pracować. 
Zależy czy chcesz, aby to była baza relacyjna- co raczej w przypadku MOBILKI i tak małej aplikacji jest troszeczke sztuką dla sztuki, 
Polecam Cloud Firestore bo : 

Lepsze zapytania i bardziej ustrukturyzowane dane — podczas Firebase Realtime Database to tylko gigantyczne drzewo JSON, Cloud Firestore jest nieco bardziej ustrukturyzowany. Wszystkie twoje dane składają się z dokumentów (które są w zasadzie magazynami klucz-wartość) i kolekcjami (które są zbiorami dokumentów). Dokumenty często wskazują również na podkolekcje, które zawierają inne dokumenty.
Dodatkowo: 
Zaprojektowany do skalowania — Cloud Firestore będzie w stanie skalować się lepiej niż Firebase Realtime Database 
łatwiejsze ręczne pobieranie danych: np strumieniowo dużo prościej to zrobić w Cloud. 
 Obsługa wielu regionów
  ( duże znaczenie przy mobilkowych aplikacjach )

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,763 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 665 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2017 w SQL, bazy danych przez Rajju Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...