• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekroczony limit czasu w zadaniu na Szkopule

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2022 w C i C++ przez Latarnik Użytkownik (650 p.)
edycja 6 maja 2022 przez Latarnik

Dzień dobry, robię zadania na szkopule i natknąłem się na błąd z przekroczonym  limitem czasu. Niezbyt rozumiem czemu zaistniał tu taki błąd próbowałem program zrobić na inne sposoby ale wtedy nie wychodził poprawny wynik. Czy ktoś mógłby doradzić gdzie leży problem ? 

Oto jest treść zadania :https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/hnqWjOVNGN2AM3769svlTYv3/site/?key=statement

Mój kod:

#include<iostream>
using namespace std;

int main()
{
    int potega = 1;
	int liczba_poteg = 0;
    int x;
	cin>>x;
	while(x >= potega)
	{
		potega *= 2;
		liczba_poteg ++;
	}
	cout<<liczba_poteg;
	return 0;
}

Jeszcze mam  jeden kod, też nie działa i jakby ktoś mógł udzielić jakiejś rady, jak poprawić to byłbym bardzo wdzięczny

#include <iostream>
#include <math.h>

using namespace std;

int main()
{
    unsigned int p = 1;
    unsigned int x,y = 2;
	cin>>x;
	while(x > pow(y,p))
	{
	 p++;
	}
	cout<<p;
	return 0;
}

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 maja 2022 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
wybrane 6 maja 2022 przez Latarnik
 
Najlepsza
Zauważ, że liczba n może być 10^18, a typ int ma co najwyżej 10^9 Następuje przepełnienie. Musisz zmienić na long long lub unsigned long long.

(Przechodzisz na liczby ujemne) po przepełnieniu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 281 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w SPOJ przez Pytonista Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 526 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w C i C++ przez Zerven Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...