• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

słaba matura a studia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
875 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2022 w Egzaminy zawodowe przez voyager777 Nowicjusz (120 p.)
Witam mam pytanie odnośnie studiów informatycznych, ogólnie z matematyki jestem raczej średni, podczas uczenia się pisałem matury z poprzednich lat na około 50-70% ale ostatecznie stres mnie zjadł i własną mature z podstawowej matematyki napisałem zaledwie na około 40%, nie rozszerzam matematyki ani informatyki na maturze, jedyne co to angielski i spodziewam sie wyników na około 80% i tu pojawia sie pytanie. czy mam w ogóle szanse na dostanie sie na studia informatyczne (oczywiście w jakiś mniejszych miejscowościach pokroju Radomia czy Kielc)? Czy raczej nie mam na co liczyć, a jeśli ktoś zna jakieś studia informatyczne lub pokrewne w okolicy Radomia (żeby było max 2h drogi autem) na które miał bym szanse sie dostać to fajnie by było coś podać
1
komentarz 5 maja 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Raczej powinieneś się zastanowić czy studia techniczne są dla Ciebie jesśli nie jesteś dobry z przedmiotów ścisłych...
komentarz 5 maja 2022 przez voyager777 Nowicjusz (120 p.)
idę na studia głównie dla zdobywania wiedzy o informatyce i zdaje sobie sprawę że na studiach jest dużo matmy ale jak mówiłem ogólnie nie jest ze mna tak źle i myślę że gdybym sie dostał to bym dawał rade problem, leży w dostaniu sie gdzieś
1
komentarz 5 maja 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
No to przykładowo ja jestem po studiach informatycznych ze specjalnością programowanie i przedmioty niektóre jakie miałem to:

- matematyka dyskretna

- probabilistyka

- logika

- metody numeryczne

- analiza matematyczna

- algebra liniowa

- mechanika

- automatyka

- robotyka i sterowanie

i wiele wiele innych ściśle zwiazanych z matmą przedmiotów np. metody optymalizacji czy modelowanie komputerowe...

Niby informatyka ale 70% to ciężka matma typu całki, różniczki, liczby zespolone, przekształcenia Laplace'a, szeregi Fouriera itp itd.

HTML,  CSS, JS tutaj nie uczą. Oni zakładają że już to umiesz.

Dobrze się zastanów.
komentarz 5 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Nie no o ile dobrze, pójdzie to HTML,CSS,JS to sie na 1 zajeciach przez 5 lat moze pojawi... :D z zalozeniem, ze cos tam wiesz to tak, ale generalnie sumujac toz 4-5 zajec na 5 lat bedzie z czego polowa to odp. na pytania, pieprzenie, a druga polowa zadania do domu.

Studia to nie jest miejsce zeby sie nauczyc programowania, chyba ze mowi o OGOLNEJ informatyce, to faktycznie sieci, protkoly etc to moze cos tam czlowiek sie do wie ale tak na 5 lat 3 lata to jest sama matma, algorytmika, troche fizyki, same rachunki prawdopodobieństwa, teorie automatów. Czyli matematyka na wysokim maszynowym poziomie.
komentarz 5 maja 2022 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Z tego co wiem w Polsce do tej pory, nie było po studiach państwowych specjalizacji strikte programowania,  dostaliśmy zawód DevOPS, który jest Misz maszem osoby która przygotowuje narzędzia developerskie z adminem z czasami z siecią (ale w sumie nie wiem czy jest szkoła która tego uczy).

Jeśli sam się nie nauczyłeś programować, nie wiem czy po nocach czy o poranku szkoła wyższa uczy tylko podstaw programowania. Ktoś powie są uniwersytety, tak zgodze sie ale sito jest tak małe ze wychodzi 2 programów na 100.

To się ma zmienić, obecnie dzieci uczy się programować, otwierają się bootcampy, być może przyszłość będzie inna i będziemy mieli samych programistów.
1
komentarz 6 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Jak studiowałem informatyke to swierdzilem, ze chce byc programista. Wiec glownie nauka w wolnym czasie, gdyz to lubilem. Potem i tak ja ukonczylem Informatyke, potem poszedlem na uczenie maszynowe - 2 uczelnie ukonczylem i 1 podyplomowe, moze zrobie w najblizszym czasie dr.inz z inf. ale to tylko dlatego, ze ja kocham nauke, rozwoj itp. a nie ze faktycznie mialo to wymierny wplyw, niepowiem na pewno 8 lat temu nauczylo mnie myslenia jak zaczynalem prace programisty.

 

może przyszłość będzie inna i będziemy mieli samych programistów.

to jest nadwyraz bo nie wystarczy uczyc sie programowania zeby zostac programista, nie kazdy moze nim zostac, nie kazdy bedzie wstanie. To wymaga nieustannej nauki przez cale zycie, a nie wyuczenia. 
Jakby to byla tylko kwestia nauki, to mysle ze mielibysmy znacznie wiecej programistow obecnie, a rynek dalej placze o brak specjalistów. Bo niestety ludziom sie wydaje ze oni potrafia uzywac jezyk programowania to juz sa programistami czy to wlasnie bo bootcampie czy zakupionym na udemy 1-2-3ech kurasch  

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2022 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Pewnie, w takich mniejszych miejscowościach to bez problemu. Może nawet w dużych miejscowościach masz szanśe (ale na jakichś prywatnych uczelniach typu Wyższa Szkoła Bankowa, a nie na uniwersytetach czy politechnikach).
komentarz 5 maja 2022 przez voyager777 Nowicjusz (120 p.)
no studia prywatne to zdecydowanie plan B, zastanawiałem sie tylko czy jest jakaś szansa dostania sie na studia publiczne w jakiś małych miejscowościach
komentarz 5 maja 2022 przez Blahow Początkujący (280 p.)
może spróbuj poszukać uczelni na której mają niedobór uczniow. Możliwe, że w takiej nie było by wiekszego problemu z dostaniem sie.
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Matura to nie koniec świata, masz jeszcze przyszły rok. Jak się teraz w II/I turze nie uda dostać, to masz cel -> nauka i poprawienie matury, albo idziesz do pracy zarabiasz i płacisz zaocznie/dziennie... facet jesteś, masz rączki nie jeździsz na wózku więc wszystko do zrobienia.

A jak z góry "mnie sie nie chce", to generalnie zastanów się, czy chcesz się pakować na studia, które mogą  być statą czasu, dodatkowo-> nie czujesz się dobrze, z przedmiotami ścisłymi a informatyka no do takiego należy i wszystko co związane z ogólnym programowaniem np. wymaga matematycznego/logicznego myślenia.

Jak mówię BEZ STRESU, matura to nie koniec świata, nie jest najważniejsza i życie nie kończy się ani nie zaczyna na maturze.
Pół żartem: do pracy na budowie matury nie trzeba.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 697 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Placek Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,153 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 5,116 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...