• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wypełnianiem listy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2022 w Java przez blofeld Użytkownik (700 p.)

Hej.

Koledzy Programiści.

Miejcie proszę wzgląd na porę późną i słońce, które tak mocno dzisiaj przez okno prażyło moją głowę.

Mam problem. Nie jestem w stanie wypełnić listy atrybutami elelemntów ze strony.

Ustawiam listę z elementami z DOM'u przez @FindBy

Deklaruję później np  List<Strings> footballPlayers = new ArrayList<>();

Potem, poniżej robię np metodę:

public void addPlayer(){

for( String s : listaPiłkarzy){

footballPlayers.add( LOKALIZATOR_ELEMENTU_Z_FIND_BY.getAttribute("value")

}

Wrzucam czasem sout pod metodę dodania i mam printowane wszystko.

Kiedy jednak chcę wyświetlić zawartość listy ta okazuje się całkowicie pusta i bez dodanego nawet jednego elelemntu. Nie mogę więc na niej operować. Smutnym !

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Dziwna opcja iterujesz po "s" nie wiem czym jest ten twoj S... po liście piłkarzy.
Natomiast  dodajesz do innej listy, nie wiadomo gdzie ona jest nawet 
 

LOKALIZATOR_ELEMENTU_Z_FIND_BY.getAttribute("value"

 Deklaruję później np  List<Strings> footballPlayers = new ArrayList<>();

to musisz wczesniej przed wykonaniem.., chyba że to element obiektowy, albo  statyczny,
Wrzuc wiecej kodu, bo nie bardzo rozumiem. 

1
komentarz 2 maja 2022 przez blofeld Użytkownik (700 p.)
Duże Piwo !

Mój problem rozwiazało słowo "static".

Co się tyczy stringu, to tu źle podałem w przykładzie.

Chodziło oczywiście o for(Webelement e : list)

Tak czy inaczej już wszystko działa.

Jeszcze raz wyrazy szacunku :-)
komentarz 2 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Tu ważne żebyś zrozumiał jak działa static- pamiętaj ( powoduje to, że np, pole elementu w klasie jest wspólne dla wszystkich reprezentantów tej klasy )- jest związane z szablonem [KLASĄ] a nie obiektem, więc :

- jeśli obiekt A klasy Pilkarz -> strzeli gola, a powiedzmy punktacja jest polem statycznym.
-> to jeśli inny obiekt B klasy Pilkarz strzeli gola ( powiedzmy w innym meczu, innego dnia ) -> a punktacja bedzie POLEM statycznym związanym z tymi obiektami, a nie zależnymi od meczu- to po wyświetleniu punktacji zliczy Ci wszystkie gole do tej pory.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2022 w Java przez blofeld Użytkownik (700 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Java przez blofeld Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2021 w Python przez agipacz Początkujący (460 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...