• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

windows OEM, nowy komp, chec instalacji nowego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
406 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2022 w Systemy operacyjne, programy przez uzytkownik_torun Nowicjusz (120 p.)

witam, mam takie zagadnienie:

- mam stary komp z systemem Win10 Home OEM

- chce kupic nowy PC, ale nie chce mi sie od nowa instalowac systemu i programow oraz strukturyzowac wszystkich skrotow, itp od nowa

 

moj pomysl:

- przeniesc dane do nowego PC za pomoca obrazow dysku

- uruchomic nowego kompa ze "starym" systemem "nielegalnie" (tak zeby wyl, ze jest piracki)

- nainstalowac na to nowy, legalny, osobno kupiony system OEM (chce tym razem miec wbudowane szyfrowanie, a wiec potrzebny mi wyzej niz home

 

czy zadziala to tak, jak mam na mysli ? czy komp sie nie uruchomi? no i, czy po nainstalowaniu nowego systemu bedzie to legalne? 

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 maja 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Nie nie zadziała, bo teraz system jest zinternalizowany z czasem rzeczywistym to nie windows 7, więc generalnie  jeśli 

 nainstalowac na to nowy, legalny, osobno kupiony system OEM

NAINSTALUJESZ na to inny system, to nadpisze Ci wszystko. Więc, albo decydujesz się na nowy system z nowym PC, ale korzystaj z tego co masz.  

komentarz 1 maja 2022 przez uzytkownik_torun Nowicjusz (120 p.)

pytam, bo kiedyś , gdy pojawił się nowy Windows, to po prostu wkładałem płytę w widoku pulpitu i go instalowałem - po instalacji pulpit i programy były te same, nic się nie nadpisywało 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 27 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez jaqb Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez 25GuDbEs Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 424 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...