• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer Minecraft (PROSZE O SZYBKA POMOC! :) )

Object Storage Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
edycja 29 kwietnia 2022 przez Kubas23

A więc tak mam serwer mc na paperMC (1.16.5), Serwer Ma być dostępny publicznie (ip to endercraft.serveminecraft.net stworzone na no-ip ) , porty są przekierowane(chyba dobrze), wyłączona zapora windowsa, mam zewnetrzne IP . Ale Serwer Dalej NIE DZIAŁA :(

komentarz 29 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
DNS który podałeś wskazuje na 82.160.134.178 czy to twój publiczny IP?

Jeśli tak to próbowałeś się łączyć z swoim serwerem lokalnie wpisując jako domenę adres : 127.0.0.1:port może serwer po prostu nie działa.

Nie masz po drodze drugiego routera w domu? Jeśli są dwa trzeba w obu stworzyć przekierowanie portów.

PS nic nie widać na zdj które wrzuciłeś niestety :D
komentarz 29 kwietnia 2022 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
tak to moje publiczne IP. Serwer dziala w LAN. Mam w domu router i modem na modemie (ktory jest polaczony z moim pc) przekierowywuje wlasnie porty.
komentarz 29 kwietnia 2022 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)

@rafal.budzis,  tak to moje publiczne IP. Serwer dziala w LAN. Mam w domu router i modem na modemie (ktory jest polaczony z moim pc) przekierowywuje wlasnie porty.

komentarz 29 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Skoro masz dwa urządzenia sieciowe to musisz skonfigurować oba.

ROUTER -> przekierowuje port na IP modemu -> MODEM -> przekierowuje port na IP kompa.

Jednak jeśli MODEM jest w tej samej sieci to w modemie nic nie ustawiasz. Wtedy w routerze przekierowujesz od razu do kompa.
komentarz 29 kwietnia 2022 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
ok spruboje :)
komentarz 29 kwietnia 2022 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)

@rafal.budzis,  Chwila... IP routera to 192.25.15.0.1, IP modemu to 172.25.15.1. Gdy przekierowywuje port z routera na modem wyskakuje Ip musi byc z tego samego segmentu sieci czy cos takiego... Co zrobic?

 

 

1
komentarz 29 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Okej to znaczy że masz dwie sieci :) a modem ma dwa IP (IP po którym się łączy z routerem i IP po którym się łączy z komputerami w sieci numer dwa). Ty potrzebujesz ten pierwszy IP.

Zobacz czy w konfiguracji routera nie masz zakładki urządzenia w sieci. I znajdź jaki IP ma modem.
komentarz 29 kwietnia 2022 przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
Ok IP to 172.25.15.4 i co mam zrobic?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia w Java przez marek321321 Nowicjusz (140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...