• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React/Next - gdzie trzymać testy unitowe?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

Cześć.

W aplikacji piszę testy z użyciem Jest. Przychodzę do was z zapytaniem gdzie mogę trzymać testy unitowe w projekcie?

Mam aplikację, w której testy trzymam w katalogu /__tests__/, lecz ostatnio spotkałem się z opinią, że ten sposób jest niespotykany i nie powinienem tego robić, bo to zła praktyka. Zamiast tego zaproponowano mi trzymanie testów w tych samych katalogach co komponenty, więc jeśli mamy komponent /components/auth/Login.tsx to analogicznie test do tego komponentu powinien być w katalogu /components/auth/Login.test.tsx.

Mi takie podejście zupełnie nie leży i według mnie wprowadza zamęt w strukturze.

Jakie jest Wasze zdanie? Jeśli faktycznie to najsensowniejsze podejście to postaram się dostosować.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2022 przez niezalogowany
wybrane 27 kwietnia 2022 przez Bakkit
 
Najlepsza
Test jednostkowy jak najbliżej testowanego pliku -> najmniej szukania -> widać od razu, co nie ma testów.

Imo nie ma sensu odtwarzać drzewka plików w folderze __tests__
komentarz 26 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
to też zależy bardzo od systemu i technologi. Pomijam np flow które głupio narzuci projekt i jest bez sensu, chyba 'że rzadko ma sens".
Ale np w Javie, backendowy kod unitowy musi byc w osobnej paczce, folderach adekwatnych sciezka do pakietu w ktorym jest unit, ale w drzewie testów, logiczne, ale wole zdecydowanie 'jak na froncie np dla komoponentów angulara' same package, same folder, close to file.
+2 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Odnośnie struktury plików panuje jedna zasada. Układaj i modyfikuj aż zacznie Ci odpowiadać.

Jednak jeśli nigdy nie stosowałeś drugiego podejścia to zacznij, nabierz doświadczenie i dopiero podejmij decyzje co Ci bardziej odpowiada.

Nie widzę sensu do zmuszania się do konkretnej struktury.
komentarz 26 kwietnia 2022 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

Jednak jeśli nigdy nie stosowałeś drugiego podejścia to zacznij, nabierz doświadczenie i dopiero podejmij decyzje co Ci bardziej odpowiada.

Mi takie podejście zupełnie nie leży i według mnie wprowadza zamęt w strukturze.

 

 

 

Odnośnie struktury plików panuje jedna zasada. Układaj i modyfikuj aż zacznie Ci odpowiadać.

No tak, ale pracując w zespole chyba wszyscy członkowie stosują się do tych samych zasad. Są już jakieś gotowce, ogólniki, które się powszechnie stosuje? Może masz jakieś repozytorium, które mógłbym podpatrzeć?

 

komentarz 26 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

No tak, ale pracując w zespole chyba wszyscy członkowie stosują się do tych samych zasad

 

Masz racje ale te zasady wypracowują wspólnie ;) To samo tyczy się wojny taby vs spacje. Jeśli wszyscy w twoim zespole chcą używać tabów to po co mielibyście się męczyć z spacjami? 

Wydaje mi się że dopóki nie jesteśmy w tym samym zespole nie ma co teoretyzować ;) Jak coś pracuje w RST Software Masters jeśli będziesz zmieniał prace to zapraszam ;P 

komentarz 27 kwietnia 2022 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2018 w JavaScript przez dzawadzki Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 533 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2022 w JavaScript przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2018 w JavaScript przez szustka124 Gaduła (4,380 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...