• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dodanie do button activ po naciśnięciu przy dynamicznym dodawaniu button przez php w bootstrap

Object Storage Arubacloud
0 głosów
91 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2022 w PHP przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

Witajcie kombinuje i jakoś nie potrafię wykombinować jak zrobić żeby w bootstrap pokazywał aktywny button i problem polega na tym że button jest tworzony przez php na podstawie dodanej kategorii i po wybraniu wyświetla zawartość a dokładniej zdjęcia przypisane do danej kategorii

$homeCategory = "SELECT * FROM `year` WHERE navbar_status='0' AND status='0'";
                    $homeCategory_run = mysqli_query($con, $homeCategory);
                    if (mysqli_num_rows($homeCategory_run) > 0) {                        
                        foreach ($homeCategory_run as $homeCateItem) {
                    ?>
                            <div class="col text-center">
                                <a class="text-decoration-none text-black col-1" href="gallery.php?id=<?= $homeCateItem['id']; ?>">
                                    <div class="card card-body btn btn-outline-info fs-5 fw-500">
                                        <?= $homeCateItem['name'] ?>
                                    </div>
                                </a>
                            </div>

i teraz nie bardzo wiem jak zrobić żeby klasa activ była dodawana do aktywnie wybranego i automatycznie usuwana z pozostałych

<div class="card card-body btn btn-outline-info fs-5 fw-500 active">

będę wdzięczna za podpowiedz lub skierowanie do jakiś przykładów jak to powinno wyglądać lub ew jak to powinno być wykonywane.

komentarz 23 kwietnia 2022 przez overcq Pasjonat (21,650 p.)

Co rozumiesz przez aktywny button?

https://getbootstrap.com/docs/4.0/components/buttons/#active-state jest, że ta klasa jest dodawana automatycznie, a można ją ustawić, gdy potrzeba programowo.

Tutaj https://getbootstrap.com/docs/5.0/components/buttons/#toggle-states w nowszej wersji.

komentarz 23 kwietnia 2022 przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

Masz rację może to źle sformułowałam, chodzi mi o to, że po naciśnięciu ładuje mi zdjęcia z danej kategorii i pozostaje podświetlony button z tej kategorii, a pozostałe nie i po wybraniu następnego obecny jest zwalniany z active i kolejny podświetlony i teraz do tej pory robiłam na statystycznych stronach takie rzeczy. Natomiast nie wiem jak dodać active jeśli zostanie wybrany dany button z kategorią i strona przeładuje się żeby załadować z bazy zdjęcia.

kombinuje to rozwiązać tak, że zostanie porównane id wywołanej kategorii w url strony do id -> no i tu nie wiem jak porównać do odwołującej się strony w button.

class="<?php echo ($_GET['id'] = xx) ? 'active' : 'no-active' ?>"

może ktoś już taki problem przerabiał chyba że źle kombinuje i powinno się to robić inaczej, będę wdzięczna za poradę/podpowiedź.

komentarz 23 kwietnia 2022 przez gatka84 Bywalec (2,150 p.)

ok wykombinowałam laugh info na przyszłość dla tych co szukają

<?php echo ($_GET['id'] == $homeCateItem['id']) ? 'active' : 'no-active' ?>

wystarczy dodać do class button i zostanie porównany id= strony z id= do którego odwołuje się dana kategoria i przy spełnieniu warunku daje active jeśli nie to no-active

<a class="text-decoration-none text-black col-1" href="gallery.php?id=<?= $homeCateItem['id']; ?>">
                                    <div class="card card-body btn btn-outline-info fs-5 fw-500 <?php echo ($_GET['id'] == $homeCateItem['id']) ? 'active' : 'no-active' ?>">
                                        <?= $homeCateItem['name'] ?>
                                    </div>
                                </a>

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,537 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 4,813 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 902 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w PHP przez artimal Gaduła (4,800 p.)

92,551 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,524 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...