• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dysk twardy -usb

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Kuba245 Nowicjusz (140 p.)
Witam zmieniłem komputer i chciałem ze starego dysku dane przenieść na nowy komputer. Chciałbym zrobić to przez usb i na moim starym dysku sa 2 wejscia 1Power( jest to wejscie sata) 2Data (takie małe wejście z 4 ząbkami) Kupiłem kabel usb do dysku sata i go wykrywa ale nie mogę go odpalić w sensie widać że jest podłączony ale go nie wykrywa jak np pendrive. Wieć zapewne muszę kupić taki kabel żeby w te dwa wejścia wchodził. Czy ktoś mi może powiedzieć co dokładnie muszę kupić żeby mój komputer wykrył ten dysk? Bardzo dziękuję za ewentualną odpowiedz
komentarz 22 kwietnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jeśli to komputer stacjonarny, to nie prościej podłączyć ten dysk normalnie, do portu SATA?

Wieć zapewne muszę kupić taki kabel żeby w te dwa wejścia wchodził.

To jak, podłączyłeś tylko kabel do transmisji danych, bez zasilania?

komentarz 22 kwietnia 2022 przez Kuba245 Nowicjusz (140 p.)
Podlączenie do stacjonarnego nie wchodzi w grę bo nie chcę niszczyć plomb zawsze to jakaś gwarancja. Tak podłączyłem tylko taki bo w google takie polecali. No domyślam się że potrzebuje jakiś zasilający ale nic nie mogę znależć dlatego szukam po róznych forach aż ktoś podpowie nazwę żeby to smigało.
komentarz 22 kwietnia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
To jak wyjąłeś dysk bez niszczenia plomb?

 

Zwykle przejściówki USB-SATA posiadają w komplecie własny zasilacz sieciowy na 12V. Jakieś uproszczone wersje (jednak nigdzie nie widziałem, by miały tylko złącze danych) ciągną zasilanie z USB (czasem z 2 gniazdek) i wystarcza tego na małe laptopowe dyski max 2.5" lub SSD (takie dyski nie potrzebują 12V). Normalny dekstopowy dysk 3.5" potrzebuje znacznej mocy i musi mieć dodatkowy zasilacz. A już dyski serwerowe to się tak grzeją, że włączony poza obudową po 10 minutach jest tak gorący, że trudno go wziąć w rękę - to ciepło bierze się z prądu.
komentarz 22 kwietnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

To jak wyjąłeś dysk bez niszczenia plomb?

Pisał, że zmienił komputer, także ten...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Kuba245 Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez jusio Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 957 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez ziemniak3210z Nowicjusz (210 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...