• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaciąganie danych z sieci WEB do Excela

Object Storage Arubacloud
0 głosów
436 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez arkopolo Początkujący (250 p.)

Chciałbym pobrać dane do Excela z sieci, aby potem móc je aktualizować. O ile z innymi danymi nie miałem problemu, o tyle nie mogę pobrać danych znajdujących się na tej stronie: http://swaid.stat.gov.pl/SitePagesDBW/Ceny.aspx. Domyślam się, że chodzi o "aspx", niemniej w sieci nie znalazłem sposobu, aby móc pobrać dane z takiej strony dynamicznej. Czy jest to możliwe?

W załączniku podrzucam screen odpowiedzi Excela przy próbie pobrania danych z niniejszej strony. 

komentarz 22 kwietnia 2022 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

Pod podanym przez Ciebie adresem url wyświetla się strona

 

jakie dane chcesz z tej strony pobierać?

komentarz 22 kwietnia 2022 przez arkopolo Początkujący (250 p.)

http://swaid.stat.gov.pl/Ceny_dashboards/Raporty_predefiniowane/RAP_DBD_CEN_2.aspx

Tutaj wrzucam dokładniejszy link (dane jeszcze byłyby do przefiltrowania - parametry po prawej stronie). Niemniej chyba nie ma znaczenia jakie dokładnie dane chce pobrać, bo problem tyczy się ogólnie strony...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2022 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

Spróbuj skorzystać z

komentarz 24 kwietnia 2022 przez arkopolo Początkujący (250 p.)
Ale napisałem, że nie o to mi chodzi - takie pobieranie jest oczywiste :) Chciałbym pobrać te dane w taki sposób, aby potem można było je odświeżać (screen z 1 posta). Tutaj leży problem, bo nie potrafię z tej konkretnej strony w taki sposób zassać danych.
komentarz 24 kwietnia 2022 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

Na głównej stronie jest taka wiadomość

to powinno znacząco ułatwić pobieranie danych z tej strony jak to wprowadzą (chodzi o API), nie będzie potrzeby "wypruwać" danych z kodu html tej strony.

komentarz 24 kwietnia 2022 przez arkopolo Początkujący (250 p.)
Czyli jak rozumiem do tego czasu nie jest możliwe w dość przystępny sposób "wyprucia" tych danych? :)
komentarz 24 kwietnia 2022 przez VBService Ekspert (252,660 p.)

No niestety tak. Dziwne, że tak długo zwlekali z utworzeniem API, żeby ułatwić pobieranie danych ze strony.  smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2022 w Visual Basic przez arkopolo Początkujący (250 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 352 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2020 w PHP przez Michallol193 Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...