• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez peempe Nowicjusz (140 p.)
Cześć. Trochę się gubię w obecnym sprzęcie.
Problem: potrzebne ok.5-7 VLANów/przestrzeni adresowych (np. 10.0.x.0/24, gdzie x = 1, 2, 3,...,7) odseparowanych od siebie ale z możliwością ustawienia statycznych tras wewnętrznych, np. z sieci 10.0.2.0/24 do zasobu 10.0.4.250, w zasadzie każda z własnym DHCP. Jedna brama "na świat", sprzęt od dostawcy Internetu, każda podsieć/VLAN musi mieć wyjście "na świat". Konieczny dostęp z zewnątrz (przekierowanie portów).
W tej chwili mam switch Cisco LinkSys SPS224G4 (wiem że stary, ale działa). Potrzebuję: switch cisco 24 porty gigabit ethernet + router (port WAN: RJ45, nie musi być cisco) lub switch cisco 24 porty gigabit ethernet warstwy 3. Tak, żeby spełnić przedstawione założenia. Przełączniki do zestakowania z LinkSysem.
Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Dzięki za wszelkie sugestie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Nie zrobisz stacka pomiędzy urządzeniami różnych producentów. To, co chcesz ogarnie Ci dowolny model switcha L3, nie potrzebujesz nawet routera i według wymagań Cisco to może być za dużo, patrząc pod kątem, ile życzą sobie za sprzęt.

Jeśli koniecznie Cisco, to spójrz na 9200L z licencją Essential, niestety nie znam sprzętu Cisco w segmencie SOHO, żeby coś polecić.
komentarz 27 kwietnia 2022 przez peempe Nowicjusz (140 p.)
Dzięki za odpowiedź (sorry, że dopiero teraz).

Poszperałem jeszcze trochę sam i doszedłem do wniosku, że przełącznik L3 powinien być dobry do moich potrzeb. Tylko martwi mnie dostęp zdalny do zasobów przez przekierowanie portów - nie miałem do czynienia z przełącznikami L3. Ośmieszam się? Ale to chyba na inny wątek.

Twoja propozycja przekracza mój budżet. Wypatrzyłem Cisco SG350-28 lub jego nowszą wersję CBS350-24.
komentarz 28 kwietnia 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Przełącznik L3, to switch z dodaną podstawową logiką routingu. Bez problemu zrobisz przekierowanie portów, co jest po prostu fajną nazwą na statyczny PAT.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 560 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez malvator Użytkownik (720 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 89 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2022 w Sieci komputerowe, internet przez 7NOORTH7 Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...